دولت گواتِمالا تحقیقات درباره آتش سوزی مرگبار در مرکز قربانیان تجاوز و خشونت را آغاز کرد

دولت گواتِمالا تحقیقات درباره آتش سوزی مرگبار در مرکز قربانیان تجاوز و خشونت را آغاز کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقام های گواتِمالا وعده داده اند که عاملان آتش سوزی مرگبار در مرکز حمایت از کودکان و نوجوانان قربانی تجاوز و خشونت در شهر سن خوزه پینولا (در ۲۵ کیلومتری پایتخت) را شناسایی…

آگهی

مقام های گواتِمالا وعده داده اند که عاملان آتش سوزی مرگبار در مرکز حمایت از کودکان و نوجوانان قربانی تجاوز و خشونت در شهر سن خوزه پینولا (در ۲۵ کیلومتری پایتخت) را شناسایی کنند.

آتش سوزی در بخش دختران این مرکز رخ داد و در جریان آن دست کم ۲۲ دختر نوجوان جان باختند. ۳۸ زخمی نیز به بیمارستان منتقل شده اند که حال ۱۶ تن از آنها وخیم گزارش شده است.

Fire at #Guatemala Children’s Shelter leaves at least 20 Deadhttps://t.co/Iq9J9AGwuopic.twitter.com/DxG7xSwISb

— Suvidha Bisht (@sb_mow) 9 de março de 2017

به گزارش رسانه های محلی حادثه چهارشنبه شنبه شب و در پی به آتش کشیدن چند تشک توسط ساکنان این مرکز رخ داد. ساعتی قبل از آن شماری از کودکان و نوجوانان در تلاش برای فرار از این مرکز بودند.

در پی این آتش سوزی جیمی مورالس، رئیس جمهوری گواتمالا سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

دولت هم ضمن ابراز تاسف و همدردی با خانواده های قربانیان از وضعیت این مرکز انتقاد و تحقیقات درباره این آتش سوزی را آغاز کرد. آنیبال مرفین، معاون دادستانی کل گواتمالا دراین باره گفت: «این آتش سوزی و تبعات آن تاسف انگیز است. ما بعنوان دادستانی کل وظیفه داریم از وزارت رفاه عمومی در زمنیه دلایل این آتش سوزی و مسئولیت عاملان آن توضیحات شفاف و روشنی بخواهیم.»

شب پیش از این حادثه، در پی شورشی که در اعتراض وضعیت نامناسب و کمبود امکانات اولیه، در این مرکز رخ داده بود ۶۰ کودک و نوجوان از آنجا گریختند.

به گزارش رسانه های محلی این مرکز ظرفیت پذیرش ۴۰۰ تا ۵۰۰ کودک و نوجوان را دارد حال آنکه تخمین زده می شود که در زمان آتش سوزی تعداد خیلی بیشتری در آنجا حضور داشتند.

چند سازمان مرتبط با سازمان ملل متحد مراتب تاسف خود را از این حادثه مرگبار ابراز داشته اند.

Solidaridad con las victimas y familiares de esta tragedia. Urge respuesta adecuada. Comprometidos a apoyar esfuerzos para #ProtecciónNiñezpic.twitter.com/ucGyhZ4KlR

— OACNUDH Guatemala (@Oacnudh_GT) 9 mars 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هنری کیسینجر، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌‌های دیپلماسی آمریکا و متحد نزدیک شاه ایران درگذشت

درگذشتگان سرشناس جهان در سال ۲۰۲۳؛ از سیلویو برلوسکونی تا متیو پری

تری ونبلز، سرمربی انگلیسی در بازی تاریخی ایران-استرالیا در ۸۰ سالگی درگذشت