قایق‌های سپاه شناور آمریکایی در تنگه هرمز را مجبور به تغییر مسیر کردند

قایق‌های سپاه شناور آمریکایی در تنگه هرمز را مجبور به تغییر مسیر کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد روز شنبه چهارم مارس، نزدیک شدن چندین قایق تندروی سپاه پاسداران ایران به یک شناور آمریکایی در تنگه هرمز، باعث تغییر مسیر این قایق نیروی دریایی آمریکا شد. وی این رفتار قایق‌های ایرانی را خطرناک و غیرحرفه‌ای توصیف کرد.

آگهی

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت: «قایق‌های [سپاه] به ۶۰۰ یاردی USNS Invincible، که یک کشتی ترابری است، آمده و متوقف شدند. این شناور و سه قایق نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا که آن را همراهی می‌کردند، مجبور به تغییر مسیر شدند.» وی افزود که نیروهای آمریکایی تلاش کردند با قایق‌های ایرانی تماس رادیویی برقرار کنند اما جوابی نگرفتند.

ایران هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.


در ماه‌های گذشته چنین برخوردهایی در نزدیکی آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس بارها رخ داده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در زمان کارزار انتخاباتی خود با اشاره به یکی از این حوادث گفته بود: «وقتی آن‌ها با قایق‌های کوچک خود به دور ناوشکن‌های زیبای ما بچرخند و حرکاتی نسبت به مردم ما انجام دهند که نمی‌بایست به آن‌ها اجازه [چنین حرکاتی] داده می‌شد، به آن‌ها شلیک خواهیم کرد و از [این آب‌ها] بیرونشان خواهیم انداخت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی ایران و آمریکا در دریای عمان؛ تهران: برای توقیف نفتکش شورون حکم قضایی داریم

ایران مدعی ساخت موشک فراصوتی شد که با هیچ موشکی قابل انهدام نیست

انفجار در مهمات‌سازی اصفهان؛ برخی منابع از حمله پهپادی می‌گویند