Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حکم زندان احمد منتظری تعلیق شد

حکم زندان احمد منتظری تعلیق شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اجرای حکم زندان احمد منتظری روز شنبه ۱۴ اسفند تعلیق شد.

آقای منتظری ۱۰ روز پیش برای اجرای حکم زندان خود به دادسرای ویژه روحانیت قم فراخوانده شد. وی پس از دو روز برای یک مرخصی هشت روزه آزاد شد و به اعلام کانال تلگرامی وی، روز شنبه و درحالی که برای گذراندن باقی دوره محکومیت به زندان بازگشته بود، با تعلیق حکم، به «منزل بازگشت».

احمد منتظری، فرزند حسینعلی منتظری، قائم‌مقام «مغضوب» بنیانگذار جمهوری اسلامی چهارشنبه ۴ اسفندماه پس از آنکه به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شد، برای اجرای حکم شش سال زندان، بازداشت شد. دادگاه ویژه روحانیت آقای منتظری را به اتهام انتشار فایل صوتی سخنان پدرش در سال ۱۳۶۷ محاکمه و به به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم کرد. در حکم دادگاه ویژه روحانیت آمده بود که ۶ سال از مدت این محکومیت اجرا می‌شود و حکم خلع او از لباس روحانیت به مدت ۳ سال معلق خواهد شد. این حکم در شعبه تجدید نظر همین دادگاه ویژه، تایید شد.

ایسنا: به گفته کانال تلگرامی آیت‌الله منتظری، حکم صادره توسط دادگاه ویژه روحانیت نسبت به «احمد منتظری» تعلیق شد و او به منزل بازگشت pic.twitter.com/IXEy45MuTM

— روزنامه شرق (@SharghDaily) March 4, 2017

چهار روز پیش، ۱۰ اسفندماه زهرا ربانی املشی، همسر احمد منتظری در مصاحبه با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفته بود که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و وزارت اطلاعات با اجرای مجازات حبس همسرش مخالت کرده‌اند اما ابراهیم رئیسی، رئیس دادگاه ویژه روحانیت در اجرای این حکم اصرار داشته است.

در فایل صوتی که تابستان امسال و همزمان با سالگرد اعدام های جمعی سال ۱۳۶۷ منتشر شد، حسینعلی منتظری در دیدار با حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی که مسئولیت صدور حکم اعدام‌ها را داشته و به “هیات مرگ” معروف شدند، خطاب به آنها اعدام‌های سال ۶۷ را بزرگترین جنایت در تاریخ جمهوری اسلامی خوانده و خطاب به هیات مزبور یادآور می شود که در آینده از آنها به عنوان جنایتکار نام برده خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احمد منتظری در گفتگو با یورونیوز: بنی‌صدر نویسنده نامه فروردین ۶۸ را معرفی کند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟