اسکی آلپاین: نخستین پیروزی فصل برای سوفیا گوجا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسکی آلپاین: نخستین پیروزی فصل برای سوفیا گوجا

سوفیا گوجا موفق شد در مسابقه اسکی سرعت زنان در جیونگسون کره جنوبی، بر سکوی نخست بیاستد.

این اسکی باز ایتالیایی که در رقابت های فصل جام جهانی بارها از سکوی مسابقات مختلف بالا رفته اما طعم پیروزی را نچشیده بود، روز شنبه بر روی پیست محل برگزاری بازیهای المپیک زمستانی سال آینده با ثبت رکورد زمانی ۱ دقیقه و ۳۸ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه، ضمن کسب مکان نخست، نخستین پیروزی فصل خود را نیز تجربه کرد.

گوجا اینک بالاتر از لارا گوت سوئیسی مکان دوم جدول کلی مسابقات اسکی سرعت زنان را در اختیار دارد و با ۹۷ امتیاز کمتر در تعقیب ایلکا اشتوهتس اسلوونیایی در صدر جدول است.

لیندسی وون، اسکی باز آمریکایی که در دو مسابقه تمرینی برتر از دیگر رقبا نشان داده بود تنها با ۷ صدم ثانیه اختلاف و انجام چند خطای کوچک از کسب هفتاد و هشتمین پیروزی در جام جهانی اسکی بازماند و به مکان دوم قناعت کرد. وون از بخت های اصلی پیروزی در مسابقه سوپر جی روز یکشنبه قلمداد می شود.

مکان سوم این مسابقه نیز ایلکا به اشتوهتس تعلق گرفت که با ۲۳ صدم ثانیه اختلاف نسبت به گوجا به کار خود پایان داد. اشتوهتس، مدافع عنوان قهرمانی جهان که سه مسابقه سرعت ابتدای فصل را فتح کرده بود فاصله چندانی تا کسب گوی بلورین فصل این ماده ندارد. کسب تنها سه امتیاز دیگر در مسابقات پایانی فصل او را به این افتخار خواهد رساند.