Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روسیه درباره ترامپ چه فکر می کند؟

روسیه درباره ترامپ چه فکر می کند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در واکنش به اتهامات وارده به جف سشنز، وزیر دادگستری مبنی بر تماس او با روسیه، از او دفاع کرد و گفت که به آقای سشنز «اعتماد کامل…

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در واکنش به اتهامات وارده به جف سشنز، وزیر دادگستری مبنی بر تماس او با روسیه، از او دفاع کرد و گفت که به آقای سشنز «اعتماد کامل دارد».

چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا همچنین اتهامات دموکراتها را «دسیسه» خواند.

مقامات ارشد حزب دموکرات جف سشنز را متهم کرده اند که طی کارزار انتخاباتی رییس جمهوری آمریکا با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در واشنگتن تماس داشته است.

دونالد ترامپ در پستی که در صفحه فیسبوکش نوشته است: «آنها [دموکراتها] در انتخابات بازنده شده اند، به همین دلیل رابطه شان با واقعیت را از دست داده اند. اصل قضیه مربوط به درز کردن اطلاعات محرمانه است. جف سشنز مرد با صداقتی است که هیچ کار نادرستی انجام نداده است. او می توانست شفاف تر و دقیق تر [در سنا] پاسخ بدهد. اما این کار را عمدی انجام نداده است.»

واکنش رسانه های روس

روزنامه روس «موسکوفسکی کومسوولتس» در مقاله ای نوشته است که «ترامپ اشتباهات نیسکون را تکرار می کند.»

استیو روزنبرگ خبرنگار بی بی سی در مسکو ، در ویدئویی که در حساب توییتری اش منتشر کرده، واکنش رسانه های روس نسبت به اظهارات ترامپ را بررسی کرده است. > One Russian paper has this advice for Donald Trump on what to do about Jeff Sessions: “Don't give up your own guys”. pic.twitter.com/ZMHEgSVHeI

— Steve Rosenberg (@BBCSteveR) March 3, 2017

#Trump#maga сделать америки здорово снова pic.twitter.com/Ly6jjaplGb

— Bigly's Wall (@BiglysWall) February 16, 2017

جف سشنز در جلسه بررسی صلاحیتش در سنای آمریکا هر نوع ارتباط با روسیه را تکذیب کرده بود.

روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی که روز چهارشنبه اول مارس منتشر کرده بود، اعلام کرده بود که جف سشنز، در ماه های ژوئیه و سپتامبر سال 2016، با سرگئی کیسلیاک،سفیر روسیه در واشنگتن ملاقات کرده است.

روز بعد، «سی ان ان» در گزارشی نوشت که سرگئی کیسلیاک از سوی مقام های اطلاعاتی آمریکا، به عنوان یکی از جاسوسان ارشد و مسئول استخدام جاسوسان در واشنگتن شناخته می شود.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزیر خارجه روسیه در واکنش به گزارش «سی ان ان» گفت: به «متیو چانس، خبرنگار سی ان ان توصیه می کنم که دست از انتشار اخبار غلط بردارد.»

اتهام تماس با سفیر روسیه در واشنگتن قبلا باعث شد که مایکل فلین، مشاور امنیتی ترامپ از سمت خود استعفا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد

بازرسان روسیه در تاجیکستان از بستگان متهمان حمله مسکو بازجویی کردند

واکنش رهبران بین‌المللی به «حمله تروریستی» در مسکو؛ اروپا: شوکه شدیم؛ کی‌یف: کار کرملین است