دادستان کل آمریکا: با مقامات روس مذاکره نکرده ام

Access to the comments نظرها
نگارش از نیما قدکپور
دادستان کل آمریکا: با مقامات روس مذاکره نکرده ام

جف سشنز دادستان کل ایالات متحده هر گونه ارتباط با سفیر روسیه در سال گذشته میلادی را تکذیب می کند و می گوید هرگز دیداری با مقام های روس مرتبط با مسائل انتخاباتی نداشته است.

جف سشنز پنج شنبه در جواب به خبرنگار شبکه خبری ان بی سی گفت: « من با هیچ یک از مقامات روس برای بحث سیاسی و یا کارزار انتخاباتی دیداری نداشته ام و این اخبار کاملا جعلی هستند و بیشتر از این چیزی برای گفتن ندارم.»

همزمان سخنگوی کاخ کرملین گغته است اطلاعی درباره ملاقات جف سشنز با سفیر روسیه ندارد. اولین بار روزنامه واشنگتن پست و وال استریت ژورنال گزارشی درباره گفتگوهای جف سشنز با سفیر روسیه در جریان کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری منتشر کردند.

دادستان کل آمریکا جف سشنز به رغم فشارها برای کناره گیری از پرونده تحقیقات درباره مداخلات روسیه، گفته است حاضر نیست در این پرونده از خودش سلب صلاحیت کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید: «اتفاقاتی که امروز در رسانه های غربی می افتد مترادف است با وندالیسم و جعل خبر.»

پنج شنبه پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، گفت: «باید اعضای دولت را راحت بگذاریم کارشان را بکنند چرا که هیچ سند و مدرکی دولت حاکم درباره ارتباط آنها با روسیه وجود ندارد.»