مهاجران آمریکا سخنرانی ترامپ در کنگره را «تفرقه افکن» خواندند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
مهاجران آمریکا سخنرانی ترامپ در کنگره را «تفرقه افکن» خواندند

به رغم تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای محکوم کردن ضمنی نژادپرستی در نخستین سخنرانی خود در کنگره این کشور، واکنش آمریکایی های خارجی تبار به این سخنرانی منفی بوده است. مهاجران در مک آرتور پارک لوس آنجلس، ادبیات ترامپ در زمینه مهاجرت را «ترسناک» و «تفرقه افکن» ارزیابی می کنند.

وقتی (ترامپ) از مهاجران حرف می زند و می گوید منظور ما فقط مهاجران بد است، در واقع نگاه او جرم انگارانه است. به نظرم این خیلی بد است چون جامعه آمریکا فراتر از آن است که بتوانیم آن را

یک کنشگر حقوق مهاجران غیرقانونی می گوید: «با شنیدن حرف های او کمی دلسرد شدم چون شبیه حرف خیلی از کسانی بود که هراس افکنی می کنند و کاسه کوزه ها را بر سر جوامع مهاجر می شکنند. وقتی (ترامپ) از مهاجران حرف می زند و می گوید منظور ما فقط مهاجران بد است، در واقع نگاه او جرم انگارانه است. به نظرم این خیلی بد است چون جامعه آمریکا فراتر از آن است که بتوانیم آن را به خوب ها و بدها تقسیم بندی کنیم.»

یک مهاجر فیلیپینی هم می گوید: «ما در اینجا باید همدیگر را حمایت کنیم. باید در برابر هر حمله ای که از سوی این دولت به ما می شود، ایستادگی کنیم.»

پیش از آغاز سخنرانی دونالد ترامپ در برابر نمایندگان کنگره، گروهی از معترضان به سیاست های او در برابر کاخ سفید تظاهرات کردند. برخی از راهپیمایان در شعارهای خود، رئیس جمهوری آمریکا را «دروغگو» خواندند.