مهاجران آمریکا سخنرانی ترامپ در کنگره را «تفرقه افکن» خواندند

مهاجران آمریکا سخنرانی ترامپ در کنگره را «تفرقه افکن» خواندند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجران در مک آرتور پارک لوس آنجلس، ادبیات ترامپ در زمینه مهاجرت را «ترسناک» و «تفرقه افکن» ارزیابی می کنند.

آگهی

به رغم تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای محکوم کردن ضمنی نژادپرستی در نخستین سخنرانی خود در کنگره این کشور، واکنش آمریکایی های خارجی تبار به این سخنرانی منفی بوده است. مهاجران در مک آرتور پارک لوس آنجلس، ادبیات ترامپ در زمینه مهاجرت را «ترسناک» و «تفرقه افکن» ارزیابی می کنند.

یک کنشگر حقوق مهاجران غیرقانونی می گوید: «با شنیدن حرف های او کمی دلسرد شدم چون شبیه حرف خیلی از کسانی بود که هراس افکنی می کنند و کاسه کوزه ها را بر سر جوامع مهاجر می شکنند. وقتی (ترامپ) از مهاجران حرف می زند و می گوید منظور ما فقط مهاجران بد است، در واقع نگاه او جرم انگارانه است. به نظرم این خیلی بد است چون جامعه آمریکا فراتر از آن است که بتوانیم آن را به خوب ها و بدها تقسیم بندی کنیم.»

یک مهاجر فیلیپینی هم می گوید: «ما در اینجا باید همدیگر را حمایت کنیم. باید در برابر هر حمله ای که از سوی این دولت به ما می شود، ایستادگی کنیم.»

پیش از آغاز سخنرانی دونالد ترامپ در برابر نمایندگان کنگره، گروهی از معترضان به سیاست های او در برابر کاخ سفید تظاهرات کردند. برخی از راهپیمایان در شعارهای خود، رئیس جمهوری آمریکا را «دروغگو» خواندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها السالوادوری پس از اخراج از آمریکا کشته شدند یا مورد آزار قرار گرفتند

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد