مسجد سلفی ها در برلین بسته شد

مسجد سلفی ها در برلین بسته شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این مکان در رسانه های محلی به عنوان «مسجد داعش» در آلمان شناخته می شد.

آگهی

محل تجمع سلفی ها در برلین بسته شد. به گزارش پلیس آلمان، ۴۵۰ نیروی امنیتی از نخستین ساعات بامداد سه شنبه با تفتیش ۲۴ محل حضور اسلام گرایان تندرو در برلین، درهای مسجد فضیلت را پلمب کردند. این مکان در رسانه های محلی به عنوان «مسجد داعش» در آلمان شناخته می شد.

مسجد فضیلت هم چنین پاتوق انیس عامری، پناهجوی تونسی بود که ۲۹ آذر ماه گذشته با کامیون به یک بازارچه کریسمس در برلین حمله کرده و مردم را زیر گرفت.

این حمله تروریستی که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت ۱۲ کشته و در حدود پنجاه زخمی بر جای گذاشت.

جمعیت اسلامی «فضیلت ۳۳» که نام آن برگرفته از نشانی مسجد فضیلت در محله موآبیت برلین است، مشکوک به پشتیبانی مالی از داعش در سال های گذشته است.

#Berlin criminalizes Islamic State-linked 'Fussilet' mosque activity dwnews</a> <a href="https://t.co/3m0cXub9hT">pic.twitter.com/3m0cXub9hT</a></p>&mdash; Lowlands Solutions (LowlandsSN) 28 février 2017

پلیس آلمان در ابتدای سال جاری میلادی عملیات جستجوی اسلام گرایان را در برلین و چند شهر دیگر از جمله فرانکفورت آغاز کرده بود.

شمار افرادی که نیروهای اطلاعاتی آلمان نسبت به پیوند آنها با محافل اسلام گرایی رادیکال ظنین هستند به ۵۷۰ نفر می رسد که ۲۸۵ نفر از این افراد در خاک آلمان حضور دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد

پایان تعطیلی چندین ساعته فرودگاه هامبورگ؛ گروگان‌گیر تسلیم پلیس آلمان شد

نقض امنیتی در دست بررسی؛ چگونه یک فرد در برلین توانست صدراعظم آلمان را در آغوش بگیرد