نامزد راست افراطی فرانسه امانوئل مکرون را نامزد بانکدارها خواند

نامزد راست افراطی فرانسه امانوئل مکرون را نامزد بانکدارها خواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارین لوپن، نامزد راست افراطی فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، امانوئل مکرون نامزد مستقل و وزیر سابق اقتصاد فرانسه را متهم کرد از منافع بانکدارها حمایت می…

آگهی

مارین لوپن، نامزد راست افراطی فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، امانوئل مکرون نامزد مستقل و وزیر سابق اقتصاد فرانسه را متهم کرد از منافع بانکدارها حمایت می کند.

وی که برای برگزاری یک تجمع انتخاباتی به شهر نانت سفر کرده بود، با بیان اینکه امانوئل مکرون نامزد تحت حمایت بانکدارها و رسانه هاست، وی را یک «متعصب طرفدار اروپا» نامید.

رهبر جبهۀ ملی فرانسه در این تجمع گفت: « چطور امانوئل مکرون که متعصبانه طرفدار اتحادیۀ اروپاست امیدوار به گفت و گو با بریتانیا بر سر برکسیت است یا می خواهد با ایتالیایی که در همه پرسی به ماندن در این اتحادیه جواب نه داده اند یا با هلندی ها که دوست ملی گرای من گرت ویلدرس برای به قدرت رسیدن در آنجا پیروز خواهد شد گفت و گو کند.»

حضور مارین لوپن در نانت که با تجمعات اعتراضی زیادی همراه بود و درگیری هایی را نیز با مخالفان راست افراطی فرانسه و پلیس در پی داشت، در حالیست که طبق نظرسنجی ها اگر رهبر جبهۀ ملی به دور دوم راه یابد با فاصلۀ زیاد از امانوئل مکرون شکست خواهد خورد.

طبق این نظرسنجی ها، اعلام حمایت بخشی از راست میانۀ فرانسه به رهبری فرانسوآ بایرو از امانوئل مکرون همچنین فاصلۀ وی با فرانسوآ فیون، نامزد جمهوریخواهان را افزایش داده و به شکست نامزد محافظه کار فرانسه در دور نخست منجر خواهد شد.

به گفتۀ این نظرسنجی ها، مارین لوپن در دور نخست که روز ۲۳ آوریل برگزار می شود، با ۲۷ درصد و امانوئل مکرون با ۲۵ درصد به مرحلۀ دوم این انتخابات راه خواهند یافت و فرانسوآ فیون تنها ۱۹ درصد از آرا را به دست خواهد آورد.

در دور دوم این انتخابات که روز هفتم ماه مه برگزار می شود، امانوئل مکرون دست کم ۶۰ درصد آرا را کسب خواهد کرد و مارین لوپن با ۳۹ درصد از آرا شکست خواهد خورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به راست افراطی در شهر نانت فرانسه

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

لوپن با انتقاد از تحویل موشک‌های «سایه طوفان» به اوکراین: چرا ماکرون«کنفرانس صلح» برگزار نمی‌کند؟