Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تهدید تلویحی رحیم مشایی درباره رد صلاحیت احتمالی حمید بقایی

تهدید تلویحی رحیم مشایی درباره رد صلاحیت احتمالی حمید بقایی
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اسفندیار رحیم مشایی، نزدیک‌ترین فرد به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران، پس از چهار سال سکوت، در یک نشست خبری شرکت کرد و حمایت کامل خود را از کاندیداتوری حمید بقایی اعلام کرد. وی همچنین گفت:‌ «ما ولایت فقیه را برای آحاد ملت می‌خواهیم و در آینده نزدیک دیدگاه‌های خود را درخصوص ولایت فقیه خواهم گفت.»

حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد هفته گذشته با انتشار بیانیه‌ای، رسما نامزدی خود را برای شركت در دوازدهمین دوره انتخابات رياست جمهوری ایران که اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ برگزار می‌شود اعلام کرده بود.

به گزارش وب‌سایت «دولت بهار» که اخبار مربوط به تیم احمدی‌نژاد را پوشش می‌دهد، اسفندیار رحیم مشایی روز دوشنبه نهم اسفند ماه در یک نشست خبری ضمن حمایت همه‌جانبه از حمید بقایی، تلویحا درباره رد صلاحیت وی توسط شورای نگهبان اخطار داد.

آقای مشایی گفت: «هیچ دلیلی برای رد صلاحیت بقایی وجود ندارد. اگر بقایی رد صلاحیت شود دو قطبی خطرناکی شکل خواهد گرفت [و] من تمام قد پای کار بقایی آمده‌ام. من آمده‌ام که با همه وجود و تمام قد فریاد بزنم که بقایی، احمدی‌نژاد است.»

رهبر جمهوری اسلامی بارها درباره دو قطبی شدن انتخابات در ایران هشدار داده است. آقای خامنه‌ای پنجم مهر ماه و در ابتدای درس خارج فقه خود صراحتا گفته بود: «دو قطبی در کشور مضر است. به حال کشور مضر است». به نظر می‌رسد سخنان مشایی درباره دو قطبی شدن انتخابات پس از رد صلاحیت احتمالی بقایی، در ارتباط با نگرانی‌های رهبر جمهوری اسلامی از این موضوع باشد.

توضیح رهبر انقلاب درباره توصیه به احمدی نژاد/ دو قطبی شدن مضر است https://t.co/C4FxIox6MS

— عصر اهواز (@asrahwaz) September 26, 2016

بقایی سند پاکی احمدی‌نژاد است

معاون احمدی‌نژاد در دولت نهم در ادامه سخنان خود درباره حمید بقایی گفت: «بقایی پرچم پاکی و سند پاکی احمدی‌نژاد است که پس از ۲۲۵ روز بازداشت، بدون کیفرخواست و وثیقه آزاد شد… من افتخار می‌کنم اگر شباهتی به احمدی‌نژاد داشته باشم، اما اعلام می‌کنم بقایی به احمدی‌نژاد شبیه‌تر است… برخی می پرسند آیا بقایی رای می‌آورد؟ بنده می‌گویم بقایی در این انتخابات اصلا رقیبی ندارد.»

حمید بقایی ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۴ بازداشت و ۲۹ دی ماه ۹۴ با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. علی اصغر حسینی، وکیل حمید بقایی در آن زمان گفته بود که اتهام موکلش مربوط به موضوع پرداخت پاداش به برخی وزرا و مسئولین بوده است.

کسی باید رئيس جمهور شود که عاشقانه راه احمدی‌نژاد را ادامه دهد

آقای مشایی در بخش دیگری از سخنان خود با تعریف و تمجید از محمود احمدی‌نژاد گفت: عدم ورود احمدی‌نژاد [به انتخابات] موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات شده اما با ورود بقایی تلاش می‌کنیم مانع کاهش آرا شویم.»

رئیس دفتر احمدی‌نژاد در دولت دهم افزود: «فردی می‌خواهیم که وقتی رئیس جمهور شد اعلام کند ملت ایران، من می‌دانم شما در غیبت احمدی نژاد بخاطر احمدی نژاد به من رای داده‌اید. فردی می‌خواهیم که علاوه بر اینکه تبلور احمدی نژاد است بتواند تا روز ثبت نام و رای گیری فشارها را تحمل کند و در صحنه بماند. فردی میخواهیم که وقتی رئیس جمهور شد عاشقانه و مهرورزانه به نام نامی احمدی‌نژاد راه را ادامه دهد.»

شاید از نظر برخی آقایان کاندیداتوری #بقایی شوخی باشد همان طور که کاندیداتوری #احمدی_نژاد در 84 و #خاتمی در 76 شوخی بود!

— اسفندیار رحیم مشایی (@RahimMashaei) February 21, 2017

اسفندیار رحیم مشایی نزدیک‌ترین فرد به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران است. وی در دولت اول احمدی‌نژاد، معاون او و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود. آقای مشایی در تیرماه ۱۳۸۸ معاون اول رئیس‌ جمهور ایران شد که با مخالفت صریح آقای خامنه‌ای روبرو شد. پس از یک هفته از حکم حکومتی رهبر ایران مبنی بر برکناری مشایی از این سمت، رحیم مشایی از پست خود استعفاء داد و ساعتی بعد از سوی احمدی‌نژاد به عنوان رئیس دفتر ریاست جمهوری منصوب شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟