Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ده توصیه محمود احمدی‌نژاد به دونالد ترامپ

ده توصیه محمود احمدی‌نژاد به دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نامه نوشت. آقای احمدی‌نژاد در سال‌های قبل نیز نامه‌هایی به روسای جمهور پیشین آمریکا نوشته بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه هشتم اسفند ماه در نامه‌ای طولانی به دونالد ترامپ، بیش از۱۰ توصیه به رئیس جمهور آمریکا کرده و گفته است: «این نامه مطلقا سیاسی به معنای رایج آن نیست بلکه امروز از یک انسان به یک انسان دیگر است. این نامه از موضع انسانی و علاقمندی و دلسوزی به مردم آمریکا و دیگر ملت‌ها نوشته می‌شود.»

رئیس جمهور سابق ایران در این نامه نکاتی را درباره اصلاح نظام سیاسی و سیاست خارجی آمریکا مطرح کرده و خواستار آن شده تا آمریکا به امور داخلی خود بپردازد. در بخشی از این نامه آمده است: «اگر همه دولت ها بخواهند رفتاری مانند دولت آمریکا داشته باشند، کدام چشم انداز روشن از صلح و امنیت در برابر جامعه بشری قرار خواهد گرفت؟ آیا بهتر نیست با توقف جنگ افروزی و عدم دخالت نظامی در دیگر نقاط جهان، بر ایجاد فضای تفاهم بین المللی و پایان دادن به رقابت تسلیحاتی و جنگ و کشتار مردم تاکید شود؟»

خبرگزاری ایسنا گزارش داده است که این نامه به سفارت سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران تحویل و برای حساب توییتری رئیس‌جمهور آمریکا هم ارسال شده است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این نامه نوشته است: «با بسیاری از شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و مردمان گوناگون از پنج قاره جهان ملاقات و در باره مسائل بین المللی گفتگو داشته‌ام. این نامه می‌تواند شامل دیدگاه‌های دیگر ملت‌ها و بسیاری از صاحب‌نظران و شخصیت‌های معاصر نیز تلقی گردد.»

محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۵ نیز به جرج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا نامه ای نوشته بود. وی در همان سال نامه دیگری هم برای مردم آمریکا نوشت و در مرداد ماه سال ۱۳۹۵ به باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا نامه نوشت. آقای احمدی‌نژاد در حال حاضر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران است و سمت سیاسی دیگری ندارد. تلاش او برای حضور در انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران با نهی رهبر جمهوری اسلامی روبرو شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم

انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران؛ جایی که سایه دونالد ترامپ سنگین‌تر از نامزد پیروز است

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ایران ثبت نام کرد