شماری از خبرنگاران از حضور در نشست خبری کاخ سفید محروم شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شماری از خبرنگاران از حضور در نشست خبری کاخ سفید محروم شدند

کاخ سفید خبرنگاران برخی از رسانه های بزرگ از جمله رسانه های منتقد دونالد ترامپ را روز جمعه از حضور در یک نشست خبری ویژه و بدون دوربین منع کرد.

خبرنگاران رسانه های سی ان ان، نیویورک تایمز، پولیتیکو، لس آنجلس تایمز و بازفید از جمله خبرنگارانی بودند که از شرکت در این نشست محروم شدند.

این اقدام، اعتراض بسیاری را به همراه داشت و خبرنگاران آسوشیتد پرس و مجله تایم نیز پس از اطلاع از محرومیت دیگر همکارانشان، این جلسه را ترک کردند.

در پایان این نشست ویژه، شماری از خبرنگاران حاضر، محتوای صوتی گفتگوها را که ضبط کرده بودند، در اختیار خبرنگاران محروم گذاشتند.

نشست خبری بدون دوربین در دفتر شان اسپایسر، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید برگزار شد و جایگزین نشست خبری روزانه و معمول کاخ سفید در روز جمعه بود.

آقای اسپایسر علت این محرومیت را اعلام نکرد و تنها به این نکته اشاره کرد که وظیفه او پاسخ دادن به خبرنگاران رسانه های مردمی است و لازم نیست که به همه سوال ها نیز مقابل دوربین ها پاسخ داده شود.

برگزاری نشست خبری بدون دوربین، کار غیرمعمولی نیست و گاه کاخ سفید در موضوعاتی ویژه از برخی رسانه ها برای حضور در چنین جلسه ای دعوت کرده است.

دونالد ترامپ تا کنون بارها به رسانه ها حمله کرده است و حتی در روز جمعه نیز در مجمع سالانه محافظه کاران در مریلند، بار دیگر به انتقاد از سازمان های خبری پرداخت و آنها را دشمن مردم آمریکا خواند.