Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حاشیه خبرها: واکنش یک مقام سپاه به سخنان علی مطهری درباره احضار روح هاشمی رفسنجانی

حاشیه خبرها: واکنش یک مقام سپاه به سخنان علی مطهری درباره احضار روح هاشمی رفسنجانی
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دیدار احمدی‌نژاد و محمد باقر قالیباف در مشهد

روزنامه قانون در گزارشی با تیتر «دیدار دکتر و سرهنگ» نوشت که رئیس جمهور سابق ایران با محمد باقر قالیباف، شهردار تهران در مشهد دیداری محرمانه داشته‌اند. این روزنامه نوشت: «در همايش نیروهای مردمی انقلاب، همه آمده‌ بودند ولي از قاليباف خبری نبود. آری او نبود، زيرا براي ديدار با احمدی‌نژاد كه چند روزی است در مشهد به سر می‌برد، به دياركودكي خود رفته بود.»

قانون در ادامه نوشت:‌ «قاليباف به محل اقامت احمدی‌نژاد در هتل پنج ستاره‌ و بين‌المللي كوثرناب که از گران‌ترين هتل‌های مشهد است، رفته و آنجا ديداری چندساعته با يكديگر داشتند. بنا به گفته برخی، تلفن‌های هتل نيز برای مدتي از دسترس خارج مي‌شوند ولی از محتويات ديدار،خبری به بيرون درز نمی‌كند.»

افشای پشت پرده جلسه با ای اف سی؛ مترجم را به جلسه راه ندادند، عربستان پیروز شد

خبرآنلاین نوشت که بعد از یک سال پشت‌پرده «جالب و البته تاسف آوری از جلسه‌ مشترک ای اف سی برای تصمیم گیری درباره میزبانی ایران و عربستان از تیم‌های فوتبالی یکدیگر، به بیرون درز کرده است که حاکی از اشتباه هولناک دبیرکل فدراسیون فوتبال دارد.»

این سایت نوشت: «سال قبل در قطر جلسه‌ای بین کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال آسیا برای تعیین تکلیف میزبانی ایران و عربستان برگزار شد و پس از آن کنفدراسیون فوتبال آسیا تصویب کرد در لیگ قهرمانان امسال هم عربستان و ایران در کشور ثالث رودروی هم قرار بگیرند. در آن جلسه، تمام اعضای کمیته مسابقات آسیا حضور داشتند. علاوه بر آنها، نماینده ایران و عربستان هم در جلسه بودند و قرار بود مستندات و مدارک خود را ارائه دهند. علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال هم به نمایندگی از ایران در جلسه حاضر شد. او پوشه به دست راهی تالار جلسه شد و در این سفر، کسرایی مسئول روابط بین الملل سازمان لیگ و عضو کمیته بین الملل فدراسیون هم همراهی اش می کرد. قرار بود کسرایی به عنوان مترجم در جلسه حاضر باشد و تمام حرف‌ها را به اسدی منتقل و حرف‌های او را هم به دیگران انتقال دهد.»


اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران

به نوشته خبرآنلاین «قبل از شروع جلسه اما اتفاقی افتاد که حالا نزدیک به یک سال بعد لو رفته است؛ مترجم اسدی را در جلسه راه ندادند. دبیر کل فدراسیون فوتبال هم که اصلا تسلطی به زبان انگلیسی ندارد، مجبور شد به تنهایی و بدون مترجم در جلسه این مهمی حاضر شود. در همان جلسه بود که سرانجام کنفدراسیون درباره میزبانی تصمیم نهایی را گرفت و حرف سعودی ها به کرسی نشست.»

واکنش یک مقام سپاه به سخنان علی مطهری درباره احضار روح هاشمی رفسنجانی

علی مطهری چندی پیش در خاطره‌ای که از اکبر هاشمی رفسنجانی نقل کرده بود گفت که هاشمی دو بار به او گفته بود «بعد از انتخابات سال ٨٤ من از دخالت برخی افراد یک نهاد نظامی شکایت کردم و ۱۱۰ نفر از آنها به زندان‌های کوتاه‌ مدت محکوم شدند و اسناد آن را نزد خود دارم.»

پیرو این سخنان، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده سپاه پاسداران ایران خطاب به علی مطهری گفت: «ما ۱۰۹ نفر را فاکتور می‌‌گیریم، شما فقط یک نفر از آن ۱۱۰ نفر را که در دادگاه محکوم شده است، به ما معرفی کن!» و در واکنش نیز علی مطهری، نایب رییس مجلس گفت: «آقای مقدم‌فر از من خواسته است اسم یکی از آن ١١٠ نفر را بگویم. به ایشان می‌گویم بروند سراغ افرادی که احضار روح می‌کنند و از طریق احضار روح آن عزیز از دست رفته اسامی را به دست آورند.»


علی مطهری (راست) و حمید رضا مقدم‌فر

روز شنبه اما در واکنش به این سخنان مقدم‌فر گفت: «به نظر می‌رسد کار آقای علی مطهری بعد از خلاف‌گویی‌ها و بی‌بصیرتی‌های سابق، به هذیان‌گویی‌های عجیب و غریب هم کشیده شده است.» مقدم‌فر افزود: «ارتباط با اجنبه و احضار ارواح جزء آداب منحرفان و رمالان و جن‌گیران است، لذا تعجب می‌کنم که چطور آقای مطهری به این روش‌ها علاقه نشان می‌دهد و دیگران را هم به بکارگیری آن ارجاع و سوق می‌دهد.»

مشاور فرمانده کل سپاه در پایان با انتقاد از مطهری گفت: «چگونه چنین فردی که بدیهی‌ترین اصول اخلاقی و شرعی را نمی‌داند در جایگاه هیات رئیسه عالی‌ترین مرجع قانونگذاری کشور قرار دارد؟ مگر به فرموده حضرت امام قرار نبود مجلس عصاره فضائل ملت باشد؟ آیا در این نوع رفتار سیاسی سخیف نایب رئیس مجلس بویی از فضیلت به مشام می‌رسد؟»

آگهی

بدون ویزا به روسیه نروید

رئیس گروه دوستی ایران و روسیه و ارمنستان گفت: در شرایط فعلی تنها بازرگانان، تجار و گروه‌های گردشگری ما می‎توانند بدون داشتن ویزا به روسیه سفر کنند.

به گزارش خبرگزاری میزان رمضانعلی سبحانی‎فر، رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و روسیه درباره امکان سفر بدون ویزا ایرانیان به روسیه و ارمنستان گفت: تورهای گردشگری بالای ۵ نفر که دارای شناسنامه و مجوزهای لازم از ارگان‎های مربوطه باشند امکان حضورشان در روسیه بدون داشتن ویزا امکانپذیر است.

آگهی

سبحانی‎فر در ادامه گفت که امکان سفر افراد به روسیه به صورت انفرادی بدون داشتن ویزا امکانپذیر نیست و ایرانیان اگر قصد سفر انفرادی به روسیه را دارند باید ویزای انفرادی دریافت کنند. وی با اشاره به اینکه در حال انجام رایزنی‎های لازم با روسیه برای لغو ویزا بین دو کشور هستم، گفت: امیدواریم با توجه به گسترش روابط ایران و روسیه به خصوص در بعد تجاری این اقدام صورت گیرد.

فرمانده ناجا: روی صندوق‌های رای GPS نصب شود


سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران

سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران با اشاره به انتخابات پیش روی ایران گفت: «ما در بحث تأمین امنیت انتخابات با کسی تعارفی نداریم و اگر امنیت یک شهر یا استان در زمان انتخابات به مخاطره افتد، به هیچ عنوان از مسئولیت خود عدول نمی‌کنیم.»

آگهی

به گزارش انتخاب فرمانده ناجا با اشاره به اینکه تامین امنیت صندوق‌های سیار نیز بسیار مهم است گفت: «پیشنهاد ما این است که دستگاه GPS به صندوق‌ها نصب شود زیرا در برخی موارد در میان راه صندوق‌ها به سرقت رفته یا به آتش کشیده شده است.»

سردار اشتری گفت: تا زمانی که انتخابات تمام می‌شود و فرمانداران به ما اعلام می‌کنند، نیروی انتظامی کاملا آماده برای تأمین امنیت انتخابات است و تا آخرین لحظه در صحنه حضور دارد.

بازداشت ده‌ها نفر در یک پارتی در مشهد

آگهی

حسن حیدری، سرپرست داسرای عمومی و انقلاب مشهد روز شنبه هفتم اسفندماه از بازداشت ۴۴ نفر در «یک پارتی» در این شهر خبر داده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از سرپرست داسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام کرد که ۴۴ نفر مرد و زن در جریان یک پارتی که مشروبات الکلی مصرف کرده‌اند در این شهر دستگیر شدند.

این مقام قضائی ایران گفته است فردی که «سرکرده یکی از گروه‌های اراذل و اوباش» بوده است «به بهانه تولد خود گروهی از زنان و مردان را در این مجلس جمع کرده بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام