بازداشت سناتور منتقد رئیس جمهوری فیلیپین به اتهام موادمخدر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازداشت سناتور منتقد رئیس جمهوری فیلیپین به اتهام موادمخدر

لیلا دلیما، سناتور فیلیپینی و از چهره های منتقد رئیس جمهوری این کشور به دلیل اتهاماتی مرتبط با قاچاق موادمخدر بازداشت و به زندان منتقل شد.

رئیس پارلمان فیلیپین از این بازداشت به عنوان «پیروزی در مبارزه با موادمخدر» یاد کرده و سناتور متهم این اقدام قضایی را «انتقام گیری سیاسی» خوانده است.

خانم دلیما به خبرنگاران گفت: «همان طور که همیشه گفته ام و اکنون هم تکرار می کنم، من بیگناه ام و همه آنچه گفته می شود دروغ است. اتهامات علیه من درباره نفع از قاچاق مواد مخدر و دریافت پول از بابت و همین طور حمایت از محکومان جرایم موادمخدر، همه دروغ است.»

وی سال گذشته یک گروه تحقیق و تفحص را درباره ادعای یک سلسله قتل در سنا رهبری کرد. این کشتار که در دوره راه اندازی کمپین مبارزه با موادمخدر صورت گرفته است.

این سناتور رودریگو دوترته، رئیس جمهوری را به دیکتاتوری متهم کرده است و هوادارانش نگران جان و امنیت وی هستند. دیوناردو کارلوس، سخنگوی پلیس فیلیپین می گوید: «بی شک با همراهی فرمانده پلیس و سازمان های تحقیق و کشف جرایم کیفری از امنیت وی در زندان اطمینان حاصل خواهیم کرد.»

این متهم دو روز پیش از بازداشت، رئیس جمهوری را «قاتل سریالی جامعه ستیز» که «افکاری جنایتکارانه» دارد نامیده بود. خانم دلیما که در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی وزارت دادگستری را عهده دار بوده، متهم به دریافت معادل ۹۹ هزار و ۸۵۰ دلار از یک مقام دولتی زندانی است.