لغو ۶۰ درصد پروازهای آلیتالیا در پی اعتصاب گسترده

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لغو ۶۰ درصد پروازهای آلیتالیا در پی اعتصاب گسترده

اعتصاب گسترده کارکنان آلیتالیا روز پنجشنبه موجب لغو ۶۰ درصد پروازهای بزرگترین شرکت هواپیمایی ایتالیا شد.

در پی بالا گرفتن نگرانی از تصمیماتی که مدیریت آلیتالیا در ارتباط با تعدیل نیرو اتخاذ کرده اتحادیه ها در فراخوانی از کارکنان این شرکت خواستند برای چند ساعت اعتصاب کنند.

کارکنان ناراضی آلیتالیا مخالف تعدیل نیرو و خواستار مذاکره با مدیریت بر سر بهبود شرایط کاری و تمدید قراردادها هستند.

این اعتصاب سرگردانی بسیاری از مسافران در فرودگاه های این کشور را به همراه داشت. با این حال شرکت آلیتالیا به منظور کاهش تاثیرات منفی این اعتصاب بر روی مسافران تدابیر ویژه ای درنظرگرفته است.

دانیلو رسین، از اتحادیه صنفی آلیتالیا درباره وضعیت این شرکت گفت: «این سومین بار طی ده سال گذشته است که آلیتالیا در آستانه ورشکستگی قرار می گیرد. نخستین بار سال ۲۰۰۸ بود و همه آن را به خاطر داریم. آن زمان حال و هوای دیگری داشت و شروعی بود برای رونق این شرکت که البته رخ نداد. در سال ۲۰۱۴ دومین شاهد دومین ورشکستگی بودیم و حالا سومین آن روی می دهد.»

این چندمین بار است که کارکنان آلیتالیا دست به اعتصاب می زنند. آخرین آن در پاییز گذشته بود که اعتصاب ۲۴ ساعته موجب لغو بسیاری از پروازها شده بود.

به لطف سرمایه گذاری خطوط هوایی اتحاد، سرمایه شرکت آلیتالیا در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۹ درصد افزایش یافت با این حال روند زیان دهی این شرکت طی سال های اخیر صعودی گزارش شده است.