Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش حقوق بشر عفو بین الملل: جهان در سال ۲۰۱۶ تیره تر و ناپایدارتر شد

گزارش حقوق بشر عفو بین الملل: جهان در سال ۲۰۱۶ تیره تر و ناپایدارتر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل از بررسی وضعیت حقوق بشر ۱۵۹ کشور جهان منتشر شد.

آگهی

گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل از بررسی وضعیت حقوق بشر ۱۵۹ کشور جهان منتشر شد.

بخشی از این گزارش با اشاره به رویدادهای سیاسی آمریکا و نشانه های قدرت گرفتن گفتمان جدید سیاسی و اجتماعی در کشورهای اروپایی جهت پیروزی در انتخابات می گوید که دنیا در سال ۲۰۱۶ تیره تر و ناپایدارتر شد. سالی شتی، دبیرکل سازمان عفو بین الملل می گوید: «در این سال گفتمان مسموم “ما در مقابل آنها” به همه جهان سرایت کرد. چه در شعارهای بیگانه هراس و تبعیض جنسیتی در کارزار مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ و چه در یورش رهبران اروپایی به حقوق پناهجویان. سرکوبهای گسترده آقای اردوغان پس از کودتای نظامی و یا آنچه در فلیپین مبارزه با مواد مخدر خوانده می شود.»

بیلان وضعیت حقوق بشر در جهان در سال گذشته میلادی ، سازمان عفو بین الملل: جهان از همیشه خطرناکتر شده است https://t.co/LSmdGC1C9Z

— Ghadakpour Nima (@GhadakpourN) 22 février 2017

دبیرکل سازمان عفو بین الملل همچنین با اشاره به بحران پناهجویان گفت: «موضوع پناهجویان برای همه آشناست ولی ممکن است بسیاری از مردم ندانند که در سال گذشته ۳۶ کشور به بهانه آنچه عدم گنجایش می خواندند، پناهجویان را به کشورهای خود بازگرداندند؛ جایی که امنیتی برای آنها وجود ندارد.»

این گزارش با هشدار نسبت به گسترش گفتمان تفرقه و نفرت در جهان به شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرده و نسبت به رواج این گفتمان در کشورهای اروپایی هشدار داده است.

دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی خود بارها وعده داد تا مهاجران غیر قانونی را از خاک ایالات متحده بیرون کند. فرمانی که در با شدت در حال اجرا است.

آقای ترامپ در هفته های آغازین ریاست جمهوری خود به بهانه خطر امنیتی فرمان اجرایی منع ورود افراد از هفت کشور با اکثریت مسلمان را صادر کرد. این فرمان به تجمع های اعتراضی در آمریکا و سراسر جهان انجامید و سرانجام با حکم دادگاه فدرال آمریکا متوقف شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین الملل: جهان در سال ۲۰۱۶ تیره و متزلزل بود

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد