Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

احمد منتظری برای اجرای حکم زندانی شد

احمد منتظری برای اجرای حکم زندانی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنا به اطلاعیه‌ای که توسط بیت آیت‌الله منتظری منتشر شده، احمد منتظری روز چهارشنبه ۴ اسفندماه پس از آنکه به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده، زندانی شده است.

بر اساس این اطلاعیه، دلیل فراخواندن آقای منتظری که بدون احضاریه رسمی صورت گرفته، انتشار فایل صوتی دیدار آیت‌الله منتظری با هیات عهده‌دار اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷ بوده است.

در عین حال و به طور همزمان روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت قم نیز روز چهارشنبه در همین ارتباط اطلاعیه‌ای صادر کرده و در آن آورده است: «در پی اقدامات آقای احمد منتظری مبنی بر تضعیف مبانی نظام مقدّس جمهوری اسلامی و اهانت، افترا و دروغ پردازی‌های متعدد وی نسبت به معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی قدس‌سره‌الشریف و یادگار عزیز ایشان و همچنین تطهیر و حمایت از منافقین کوردل و تروریست و همنوایی با استکبار جهانی، نامبرده در دادگاه بدوی محاکمه که متعاقب اعتراض به رای صادره، دادگاه تجدیدنظر (متشکل از قضات عالی‌رتبه دیوانعالی کشور شاغل در دادگاه ویژه روحانیت) با حضور ایشان تشکیل و به ۶ سال حبس قطعی محکوم شده است ؛ محکومیت وی در تاریخ ۴ /۱۲ /۱۳۹۵ اجرا گردید.»

احمد منتظری، فرزند آیت‌الله منتظری، با دستور دادسرای ویژه روحانیت برای اجرای محکومیت روانه زندان شد. pic.twitter.com/hQGgJovajK

— روزنامه ایران (@IranNewspaper) 22. Februar 2017

پیش از این نیز احمد منتظری به دنبال انتشار فایل صوتی یادشده در تاریخ ۲۳ مردادماه به دادگاه ویژه روحانیت قم احضار و به اتهام افشای اسرار نظام جمهوری اسلامی مورد بازجویی قرار گرفت و در نهایت پس از چند جلسه بازجویی، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام، به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس محکوم شد. در حکم دادگاه ویژه روحانیت آمده بود که ۶ سال از مدت این محکومیت اجرا می‌شود و حکم خلع او از لباس روحانیت به مدت ۳ سال معلق خواهد شد.

در فایل صوتی که تابستان امسال و همزمان با سالگرد اعدام های جمعی سال ۱۳۶۷ منتشر شد، آیت‌الله منتظری در دیدار با حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی که مسئولیت صدور حکم اعدام‌ها را داشته و به “هیات مرگ” معروف شدند، خطاب به آنها اعدام‌های سال ۶۷ را بزرگترین جنایت در تاریخ جمهوری اسلامی خوانده و خطاب به هیات مزبور یادآور می شود که در آینده از آنها به عنوان جنایتکار نام برده خواهد شد.

در اطلاعیه روز چهارشنبه بیت آیت‌الله منتظری آمده است که احمد منتظری ساعتی پس از فراخوانده شدن اطلاع داد که «ماندگار شده‌ام».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد