ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت آوارگان موصل

ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت آوارگان موصل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با آغاز عملیات آزاد سازی بخش غربی موصل، مقامات عراقی با برپایی دهها چادر در محدوده حمام العلیل واقع در کرانه غربی دجله، تلاش می کند اسکان آوارگان را سازماندهی…

آگهی

همزمان با آغاز عملیات آزاد سازی بخش غربی موصل، مقامات عراقی با برپایی دهها چادر در محدوده حمام العلیل واقع در کرانه غربی دجله، تلاش می کند اسکان آوارگان را سازماندهی کند.

از ماه اکتبر گذشته و آغاز عملیات بازپس گیری موصل از داعش، تاکنون هزاران نفر آواره شده اند.

ماتیو سالتمارش، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با ابراز نگرانی از وضعیت پیش روی غیرنظامیان گفت: «برآوردهای ما از آواره شدن بیش از ۲۵۰ هزار نفر حکایت دارد. بیش از ۲۱۷ هزار نفر از زمان آغاز عملیات در هفدهم اکتبر از خانه و کاشانه خود گریخته اند و چیزی در حدود ۱۶۰ هزار نفر از این افراد، همچنان فاقد سرپناه هستند. برخی هم بعد از آزاد شدن آبادی های خود، به خانه هایشان بازگشته اند اما شرایط همچنان بی ثبات است و بیم و نگرانی نسبت به آینده افرادی که در معرض این درگیری ها بوده اند، بسیار جدی است.»

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق در فرمان عملیات آزاد سازی عراق خواستار اولویت دادن به آزاد سازی «انسان» نسبت به آزادسازی «خاک» شده، مسئله ای که با توجه به مقاومت داعش، نفوذ به مناطق کلیدی غرب موصل را با کندی مواجه کرده است.

با این حال منابع محلی عراق می گویند نبرد در اطراف فرودگاه این شهر بشدت در جریان است. برخی از منابع خبری هم از پیشروی ارتش عراق تا محدوده دو کیلومتری فرودگاه موصل خبر داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار مین و حمله افراد مسلح در استان دیاله عراق ۱۱ کشته برجا گذاشت

حملات آمریکا به مقر کتائب حزب‌الله؛ تهدید شبه نظامیان عراقی: این حمله بی‌ مجازات نمی‌ماند

جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟