داعش به بلندیهای جولان حمله کرد

داعش به بلندیهای جولان حمله کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس گزارش رسانه های مخالف دولت سوریه، شبه نظامیان وابسته به گروه داعش با نام «سربازان خالد بن ولید» روز دوشنبه و طی یک عملیات غافلگیرانه در جنوب غربی این کشور به منطقه بلندیهای جولان در ۷۰ کیلومتر

آگهی

بر اساس گزارش رسانه های مخالف دولت سوریه، شبه نظامیان وابسته به گروه داعش با نام «سربازان خالد بن ولید» روز دوشنبه و طی یک عملیات غافلگیرانه در جنوب غربی این کشور به منطقه بلندیهای جولان در ۷۰ کیلومتری دمشق و در نزدیکی مرز با اردن و اسرائیل حمله کردند و چندین روستا و یک شهر را به تصرف خود درآوردند.

از دیگر سو نبرد در نزدیکی شهر رقه که در تصرف کامل گروه داعش است ادامه دارد. ویدئوهای منتشر شده توسط ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه، آتش سنگین میان این نیروها و جنگجویان داعش در شرق استان رقه را نشان می دهد.

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا با اظهار نگرانی از وضعیت غیر نظامیان مستقر در رقه اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه در صدد بستن مسیرهای ارسال کمک های اولیه به این شهر هستند.

در حومه دمشق نیز به گزارش گروه دفاع مدنی سوریه (کلاه سفیدها) در حملات هوایی دولت سوریه به محله «برزه»، یکی از مناطق تحت کنترل شورشیان، دستکم هفت غیرنظامی کشته و دوازده تن دیگر زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم سه جنگجوی داعش در حمله نیروهای آمریکا به شمال سوریه کشته شدند

سوریه: داعش در حمله‌ای در حمص ۵۳ نفر را حین چیدن قارچ کشت

شش نفر از نیروهای کُرد در حمله داعش به زندانی در شمال سوریه کشته شدند