تظاهرات علیه دونالد ترامپ در «روز رئیس جمهور» در آمریکا

تظاهرات علیه دونالد ترامپ در «روز رئیس جمهور» در آمریکا
نگارش از Euronews

هزاران نفر در شهرهای آمریکا از جمله نیویورک و واشنگتن روز دوشنبه به مناسبت روز رئیس جمهور در این کشور علیه دونالد ترامپ تظاهرات کردند.

هزاران نفر در شهرهای آمریکا از جمله نیویورک و واشنگتن روز دوشنبه به مناسبت روز رئیس جمهور در این کشور علیه دونالد ترامپ تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان با شعارهایی نظیر «او رئیس جمهور من نیست» به سیاست های رئیس جمهوری این کشور اعتراض کردند.

معترضان به دونالد ترامپ در نیویورک و در مقابل برج ترامپ تجمع کرده بودند و پلیس تعداد تظاهرات کنندگان را بیش از ۳۰۰۰ نفر برآورد می کند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع می گوید : « من باور دارم که او در مبارزات انتخاباتی خود با روس ها تبانی کرده و اگر این مساله ثابت شود، او باید استیضاح و مجبور به استعفا شود. ما او را از کاخ سفید بیرون خواهیم کشید. او به کاخ سفید تعلق ندارد.»

لس آنجلس، شیکاگو، میامی و آتلانتا از دیگر شهرهایی بودند که علیه دونالد ترامپ تظاهرات کردند.

تظاهرات روز دوشنبه در نیویورک که به نوعی رهبری مخالفت ها علیه ترامپ را بعهده دارد برای سومین روز متوالی صورت گرفته بود. روز یکشنبه نیز تعدادی از شهروندان این شهر با تجمع در میدان تایمز در حمایت از مهاجران و مسلمانان به سیاست ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا اعتراض کردند.

این تظاهرات در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به مانند چند هفتۀ گذشته، تعطیلات پایان هفته را در اقامتگاه خود در فلوریدا گذرانده است.

مطالب مرتبط