دادگاه متهمان به تلاش برای قتل اردوغان آغاز شد

دادگاه متهمان به تلاش برای قتل اردوغان آغاز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه رسیدگی به اتهامات ۴۷ مظنون به طرح ریزی قتل رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه روز دوشنبه آغاز شد.

آگهی

دادگاه رسیدگی به اتهامات ۴۷ مظنون به طرح ریزی قتل رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه روز دوشنبه آغاز شد.

۴۴ مظنون در این جلسه حضور داشتند. علاوه بر فتح الله گولن که مقیم آمریکاست و آنکارا او را از طراحان اصلی کودتای ماه ژوئیه می داند، ۲ مظنون دیگر کماکان فراری هستند.

همزمان، حدود ۲۰۰ تن از طرفداران آقای اردوغان با تجمع مقابل دادگاه شهر مولا، واقع در جنوب غربی این کشور خواستار صدور حکم اعدام برای این افراد شدند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پرچم های ترکیه و سردادن شعارهای در حمایت از حکومت، خواستار صدور مجدد حکم اعدام و برچیده شدن موانع قضایی آن شدند.

خادم مته، رییس حزب عدالت و توسعه مولا که در این تجمع شرکت کرده می گوید: «همه شهروندان ترکیه از جمله احزاب اپوزیسیون در این رابطه پشت حاکمیت ایستاده اند و این حمایت تنها حمایت از شخص رجب طیب اردوغان نیست.» از کودتای نافرجام تابستان گذشته طرفداران دولت تاکنون بارها و بارها خواستار احیای مجازات اعدام شده اند و شخص رییس جمهور هم تاکید کرده در صورت رای موافق پارلمان به این خواسته، آن را تایید خواهد کرد.

عده ای نظامی در شب کودتای نافرجام ماه ژوئیه سعی کردند با ورود به محل اقامت خانواده اردوغان در جنوب غربی این کشور، رییس جمهور را به قتل برسانند، غافل از اینکه با لو رفتن نقشه، آقای اردوغان و خانواده اش دقایقی قبل از حمله، به محلی امن منتقل شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علی‌اف در دیدار با اردوغان: جنگ به حل و فصل مشکل تاریخی قره‌باغ کمک کرد

رئیس جمهوری ترکیه مصوبه پارلمان بر سر پیوستن سوئد به ناتو را امضا کرد

ترکیه ۳۳ فرد مظنون به جاسوسی برای اسرائيل را دستگیر کرد