Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صدها پناهجو در سئوتا در انتظار ورود به اروپا هستند

صدها پناهجو در سئوتا در انتظار ورود به اروپا هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از ۳۵۰ پناهجو روز دوشنبه با گذشتن از حصار مرزی بین مراکش و اسپانیا خود را به سئوتا رساندند تا به دیگر پناهجویانی که برای رسیدن به اروپا لحظه شماری می کنند…

آگهی

بیش از ۳۵۰ پناهجو روز دوشنبه با گذشتن از حصار مرزی بین مراکش و اسپانیا خود را به سئوتا رساندند تا به دیگر پناهجویانی که برای رسیدن به اروپا لحظه شماری می کنند بپیوندند.

به گفته مقام های سئوتا نزدیک به ۶۰۰ پناهجو با سیم چین در صدد بریدن حصار شش متری برآمده بودند که در جریان آن سه تن از جمله دو مرزبان جراحت عمیقی برداشتند.

با احتساب پناهجویانی که روز جمعه به سئوتا رسیدند هم اکنون بیش از ۱۴۰۰ پناهجو در این شهر خودمختار اسپانیایی در شمال آفریقا (واقع در جنوب تنگۀ جبل الطارق همرز با مراکش) در انتظار انجام امور اداری مرتبط با پناهندگی هستند. آنها با آینده ای مبهم روبرو هستند، یا در نقطه ای از اروپا سرنوشت شان را دنبال خواهند کرد یا به کشورشان بازگردانده خواهند شد.

سئوتا و ملیله دو منطقه مرزی با حصارهایی بلند در شمال آفریقا مهمترین گذرگاه های مورد توجه مهاجران غیرقانونی است که در سودای رسیدن به اروپا هستند.

این درحالی است که هزاران اسپانیایی روز شنبه در بارسلون در اعتراض به سیاست درهای بسته دولت محافظه کار این کشور به روی پناهجویان سوری و دیگر مناطق بحران زده تظاهرات کردند. اسپانیا پیشتر اعلام کرده بود که ۱۷ هزار مهاجر را می پذیرد اما گفته می شود که تنها یک هزار و یکصد مهاجر و پناهجو را در خاک خود پذیرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان‌های اسپانیا از اجرای فرمان عفو رهبر سابق جدایی‌طلبان کاتالونیا سر باز زدند

پارلمان اسپانیا به قانون جنجالی «عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا» رأی مثبت داد

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند