خرس طلایی جشنواره فیلم برلین به یک فیلم عاشقانه رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خرس طلایی جشنواره فیلم برلین به یک فیلم عاشقانه رسید

فیلم “تن و روان” ساخته ایلدیکو انیدی، کارگردان اهل مجارستان برنده جایزه خرس طلایی جشنواره بین المللی فیلم برلین شد.

انیدی پس از ۱۸ سال غیبت در جشنواره های بین المللی با این فیلم عاشقانه بازگشت و توانست جایزه اصلی جشنواره را از آن خود کند.

او درباره فیلم خود می گوید: «یک فیلم بسیار پرشور است اما در صورتی که ببینده در همان ابتدای فیلم وارد فضای موجود در قصه نشود نمی تواند آن را دریابد و تنها فضایی سرد می بیند. مردمانی دور در فضایی که سرما و انجماد آن را فرا گرفته است. اما در پس این انجماد شور و اشتیاق فراوانی نهفته است.»

فیلم “تن و روان” درباره زندگی و عشق میان زن و مردی است که در یک فضای بسیار سرد و با فاصله از یکدیگر هستند و هر دو هر شب خواب می بینند که تبدیل به گوزن نر و ماده شده اند.

کوریسماکی بهترین کارگردان جشنواره فیلم برلین

خرس نقره ای جشنواره برلین برای بهترین کارگردانی نیز به “آکی کوریسماکی” برای ساخت فیلم “آن سوی امید” رسید.
این کارگردان فنلاندی به روی صحنه نرفت و در سر جای خود از هیات داوران برای این انتخاب تشکر کرد. آکی کوریسماکی ستایش شده ترین فیلمساز شرکت کننده در بخش مسابقه برلین امسال بود.

فیلم “آن سوی امید” درباره مهاجرانی است که در سرزمینی دیگر در پی آرامش هستند. قهرمان فیلم او مردی اهل سوریه است که با فرار از جنگ داخلی کشورش به طرز غیرقانونی به فنلاند می رسد.

ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار یورونیوز از محل جشنواره می گوید: «شگفتی امسال این بود که هیات داوران خرس طلایی را به یک فیلم رمانتیک و عاشقانه اهدا کرد، این درحالیست که این جایزه به رسم معمول به فیلم هایی با تم سیاسی و اجتماعی اهدا می شود.»