حمید بقایی پس از اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری: رقیب روحانی هستم

حمید بقایی پس از اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری: رقیب روحانی هستم
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حمید بقایی معاون محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران با انتشار بیانیه‌ای رسما نامزدی خود را برای شركت در انتخابات رياست جمهوری ایران اعلام کرد. آقای بقایی در سال ۱۳۹۴ بازداشت شد و چندین ماه را در زندان گذراند.

به گزارش سایت دولت بهار که توسط نزدیکان احمدی‌نژاد اداره می‌شود، حمید بقایی در بیانیه‌ای که آن را با عنوان «معاون رئیس‌ جمهور در دولت‌های نهم و دهم» امضاء کرده خبر کاندیداتوری خود را اعلام کرده است.

وی در بخشی از بیانیه خود گفته است: «اينجانب اين اعلام نامزدی را كه كاملا مستقل از اشخاص، گروه‌ها، احزاب و جناح‌های سياسي است، صرفا اعلام سربازی برای كشور عزيز و خدمتگذاری به ملت شريف ايران دانسته و بدان افتخار می‌کنم.»

نامه خطاب به ملت بزرگ و قهرمان ایران pic.twitter.com/5MwJZLJ66O

— hamid baghaee (@hamidbaghaee) February 18, 2017

آقای بقایی پس از اعلام کاندیداتوری‌اش در گفتگو با «باشگاه خبرنگاران» گفت: «اگر آقای روحانی کاندید شود، رقیب اصلی‌اش بنده هستم.»

وی همچنین در مورد اینکه آیا رئیس جمهور سابق در جریان ورودش به انتخابات بوده است هم گفت: «آقای احمدی‌نژاد سرور بنده است اما در این حوزه من خودم تصمیم گرفتم و کاملا مستقل اعلام کاندیداتوری کردم.»

بقایی در مورد رد صلاحیت احتمالی خود توسط شورای نگهبان نیز گفت: «هنوز برای قضاوت در رابطه با تایید و یا رد صلاحیتم در شورای نگهبان زود است اما امیدوارم که همه عزیزان کمک کنند و اگر لایق بودیم این مسئولیت را به عهده بگیریم.»

حمید بقایی به عنوان معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمان ریاست اسفندیار رحیم‌مشایی وارد دولت محمود احمدی‌نژاد شد. در سال ۱۳۸۸ به ریاست این سازمان رسید و تا سال ۱۳۹۰ عهده‌دار این مقام بود. او هم‌‎زمان و با حفظ سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و ویژه اقتصادی هم بود. وی در ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۰ با حکم محمود احمدی‌نژاد با حفظ سمت‌های پیشین معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری شد.

مهندس حمید بقایی چهره مورد وثوق دکتر احمدی نژاد تنها رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 96 خواهد بود pic.twitter.com/KBdgKZatbG

— Abdolreza Davari (@AbdolrezaDavari) February 18, 2017

حمید بقایی ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۴ بازداشت و ۲۹ دی ماه ۹۴ با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. علی اصغر حسینی، وکیل حمید بقایی در آن زمان گفته بود که اتهام موکلش مربوط به موضوع پرداخت پاداش به برخی وزرا و مسئولین بوده است.

حمید بقایی در حالی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اعلام کرده که دو هفته قبل محمود احمدی‌نژاد در بیانیه‌ای رسما اعلام کرده بود که در انتخابات آتی ریاست جمهوری از هیچ فرد و یا جناح و نهادی حمایت نخواهد کرد. احمدی‌نژاد، خود از ورود به انتخابات ریاست جمهوری توسط رهبر ایران نهی شده است. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد

محسن سازگارا به یورونیوز: درگیری نظامی با اسرائیل به سود خامنه‌ای تمام نخواهد شد

میزان هزینه‌های نظامی ایران در سال ۲۰۲۳؛ چهارم در خاورمیانه و بیست و ششم در دنیا