Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری تظاهرات «یک روز بدون مهاجران» در سراسر آمریکا

برگزاری تظاهرات «یک روز بدون مهاجران» در سراسر آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز پنجشنبه صدها نفر از مخالفان سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا در تظاهراتی با عنوان «یک روز بدون مهاجران» شرکت کردند.

آگهی

روز پنجشنبه صدها نفر از مخالفان سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا در تظاهراتی با عنوان «یک روز بدون مهاجران» شرکت کردند.

برگزار کنندگان این تظاهرات در شبکه های اجتماعی از افرادی که در خارج از آمریکا متولد شده اند، خواستند تا برای نشان دادن ارزش فعالیت آنها در اقتصاد کشور روز پنجشنبه به محل کارشان نروند.

What’s going on LA? ‘A Day Without Immigrants’ Promises A National Strike… https://t.co/LAg8pFceGS Get Found -> https://t.co/6rBZjAmiJipic.twitter.com/2FLBIzOsV4

— Los Angeles oGoing (@LAoGoing) February 16, 2017

در جریان این اعتراض سراسری بسیاری از مراکز تجاری و خدماتی از جمله رستوران ها در سراسر کشور تعطیل شدند.
در شهر واشنگتن برخی رستوران های مشهور اطراف کاخ سفید نیز ضمن همراه شدن با این اعتراض درهای خود را به روی مشتریان بستند و به کارگران خود اجازه دادند در تظاهرات شرکت کنند.

خوزه آندرس، سرآشپز مشهور اسپانیایی که پیش تر از حامیان ترامپ بوده نیز به کارگران خود اجازه داده در اعتراض شرکت کنند. او می گوید:«جمعیت لاتین تبارهای ساکن در آمریکا در شرایط بدی هستند زیرا احساس می کنند که به آنها حمله شده و به رسمیت شناخته نمی شوند. تعداد بسیار زیادی از کارگران غیرقانونی از کشورهای لاتین در اینجا زندگی و کار می کنند و همه اینها هستند که بخش بزرگی از سیستم اقتصاد آمریکا را می گردانند و نقش بسیار فعالی در جامعه دارند. مانند روح هایی که در بین ما هستند اما هیچ کس آنها را به رسمیت نمی شناسد.»

All the Ways the ‘Day Without Immigrants’ Strike Is Affecting L.A.: https://t.co/83g3ZnT7LTpic.twitter.com/0F9okQ69pO

— Los Angeles Magazine (@LAmag) February 16, 2017

بر اساس آمار ۱۳ درصد یا حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت آمریکا را مهاجران تشکیل می دهند. همچنین تخمین زده می شود که ۱۲ میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا حضور داشته باشند که برخی از آنها سالهاست در این کشور زندگی می کنند. با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، گفته است که هفته آینده فرمان مهاجرتی جدیدی صادر خواهد کرد. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته یک شعبه دادگاه تجدید نظر فدرال علیه فرمان مهاجرتی آقای ترامپ رای داد و لغو اجرای آن را تمدید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟

نقش دونالد ترامپ در ترویج خصومت در فرهنگ سیاسی آمریکا

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند