برگزاری تظاهرات «یک روز بدون مهاجران» در سراسر آمریکا

برگزاری تظاهرات «یک روز بدون مهاجران» در سراسر آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز پنجشنبه صدها نفر از مخالفان سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا در تظاهراتی با عنوان «یک روز بدون مهاجران» شرکت کردند.

آگهی

روز پنجشنبه صدها نفر از مخالفان سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ در شهرهای مختلف آمریکا در تظاهراتی با عنوان «یک روز بدون مهاجران» شرکت کردند.

برگزار کنندگان این تظاهرات در شبکه های اجتماعی از افرادی که در خارج از آمریکا متولد شده اند، خواستند تا برای نشان دادن ارزش فعالیت آنها در اقتصاد کشور روز پنجشنبه به محل کارشان نروند.

در جریان این اعتراض سراسری بسیاری از مراکز تجاری و خدماتی از جمله رستوران ها در سراسر کشور تعطیل شدند.
در شهر واشنگتن برخی رستوران های مشهور اطراف کاخ سفید نیز ضمن همراه شدن با این اعتراض درهای خود را به روی مشتریان بستند و به کارگران خود اجازه دادند در تظاهرات شرکت کنند.

خوزه آندرس، سرآشپز مشهور اسپانیایی که پیش تر از حامیان ترامپ بوده نیز به کارگران خود اجازه داده در اعتراض شرکت کنند. او می گوید:«جمعیت لاتین تبارهای ساکن در آمریکا در شرایط بدی هستند زیرا احساس می کنند که به آنها حمله شده و به رسمیت شناخته نمی شوند. تعداد بسیار زیادی از کارگران غیرقانونی از کشورهای لاتین در اینجا زندگی و کار می کنند و همه اینها هستند که بخش بزرگی از سیستم اقتصاد آمریکا را می گردانند و نقش بسیار فعالی در جامعه دارند. مانند روح هایی که در بین ما هستند اما هیچ کس آنها را به رسمیت نمی شناسد.»

بر اساس آمار ۱۳ درصد یا حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت آمریکا را مهاجران تشکیل می دهند. همچنین تخمین زده می شود که ۱۲ میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا حضور داشته باشند که برخی از آنها سالهاست در این کشور زندگی می کنند. با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، گفته است که هفته آینده فرمان مهاجرتی جدیدی صادر خواهد کرد. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته یک شعبه دادگاه تجدید نظر فدرال علیه فرمان مهاجرتی آقای ترامپ رای داد و لغو اجرای آن را تمدید کرد.
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش احتمال تعطیلی دولت آمریکا؛ چه کسانی آسیب می‌بینند؟

مناظره انتخاباتی جمهوری‌خواهان بدون حضور دونالد ترامپ برگزار شد

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»