عملیات نظامی پاکستان علیه شبه نظامیان در واکنش به بمبگذاری انتحاری در زیارتگاه صوفیان

عملیات نظامی پاکستان علیه شبه نظامیان در واکنش به بمبگذاری انتحاری در زیارتگاه صوفیان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از حمله انتحاری به آرامگاه صوفیان در جنوب پاکستان که بیش از ۸۰ کشته برجای گذاشت، نواز شریف، نخست وزیر به ملاقات زخمی های این حمله مرگبار در شهر سیهون…

آگهی

یک روز پس از حمله انتحاری به آرامگاه صوفیان در جنوب پاکستان که بیش از ۸۰ کشته برجای گذاشت، نواز شریف، نخست وزیر به ملاقات زخمی های این حمله مرگبار در شهر سیهون رفت.

در پی این حادثه و با افزایش انتقادها نسبت به پایین بودن امنیت این زیارتگاه، سطح تدابیر امنیتی افزایش یافت. در همین حال تحلیلگران نسبت به موج خشونت های شبه نظامیان اسلامگرا به منظور بی ثبات کردن منطقه هشدار داده اند.

همزمان نیروهای امنیتی پاکستان می گویند طی عملیاتی گسترده بویژه در مرز افغانستان یکصد تن از شبه نظامیانی که مظنون به اقدامات تروریستی هستند را از پای درآورده اند.

عطاء الله خجینی، والی ولایت ننگرهار افغانستان در این ارتباط گفت: «نزدیک به ۲۰۰ راکت بر خانه های ناحیه لعل پور فرود آمده و گزارش های اولیه حاکی از آن است که بیش از یکصد خانواده جابجا شده و دو کودک هم زخمی شده اند.»

پاکستان گروه جماعت احرار را مسئول این حمله معرفی کرده؛ گروه منشعب از طالبان پاکستان که گفته می شود در خاک افغانستان پناه گرفته اند. از همین رو و با افزایش فشارها بر دولت پاکستان، اسلام آباد از کابل خواست تا ۷۶ شبه نظامی این گروه «تروریستی» را به پاکستان تحویل بدهد.

انفجار انتحاری در زیارتگاه لعل شهباز قلندر در ایالت سند هنگامی رخ داد که زائران زیادی در آن جمع شده بودند. این حادثه مرگبار بیش از ۲۵۰ زخمی هم برجای گذاشت. صدها نفر در تشیع پیکر جانباختگان حضور داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ دستکم ۷۰ نفر در جریان بمب گذاری انتحاری در پاکستان

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است

هجرت دسته‌جمعی مهاجران افغان از پاکستان؛ در مرز تورخم صف ۷ کیلومتری تشکیل شد