نتانیاهو: ایران موشک‌هایی می‌خواهد که تا آمریکا برد داشته باشد

نتانیاهو: ایران موشک‌هایی می‌خواهد که تا آمریکا برد داشته باشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز آمریکا اعلام کرد که کشورش و ایالات متحده «ماموریت بزرگی» برای مقابله با تهدیدات ایران در پیش رو دارند.

آقای نتانیاهو که پنجشنبه شب مهمان برنامه شین هنیتی، مجری فاکس‌نیوز بود با انتقاد از عملکرد دولت اوباما و توافق هسته‌ای ایران و جامعه جهانی گفت: «توافق (برجام) اساسا می‌گوید که امروز بمبی در کار نیست اما در سال‌های آینده [ایران] صد بمب خواهد داشت.»

روابط تل‌آویو و واشنگتن در دوره باراک اوباما به شدت سرد شده بود. هم‌اکنون و با روی کار آمدن دونالد ترامپ اسرائیل امیدوار به باسازی مناسبات دوجانبه با آمریکا است.


نخست وزیر محافظه‌کار اسرائیل از اواسط دهه ۹۰ میلادی بارها اخطار داده بود که ایران راه چندانی تا دستیابی به سلاح اتمی ندارد. وی یکی از مهم‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای ایران بود.

آقای نتانیاهیو در این مصاحبه همچنین با اشاره به توسعه برنامه موشکی ایران گفت: «آن‌ها می‌خواهند موشک‌های بالستیک قاره پیمایی با قابلیت رسیدن به کشور شما [آمریکا] داشته باشند. ایرانی‌ها باور دارند که رهبری دنیا برایشان مقدر شده است. آن‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند هرکس با آن‌ها مخالف باشد را تحت انقیاد درآورند یا بکشند. ایرانی‌ها برای به دست آوردن لوازم [چنین تفکری] تلاش می‌کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن؛ قطر با دلارهای آزادشده، پول غذا و داروی ایرانی‌ها را می‌پردازد

روایت هفتادسال پیش آسوشیتدپرس از روز کودتا علیه مصدق؛ متن کامل خبری که از تهران به جهان مخابره شد

هشدار نیروهای دریایی غربی به کشتی‌های تجاری عبوری از تنگه هرمز: از آب‌های سرزمینی ایران دور بمانید