مهدی خزعلی از زندان آزاد شد

مهدی خزعلی از زندان آزاد شد
نگارش از Soroush Jafari

خبرگزاری ایلنا گزارش کرده است که مهدی خزعلی، از چهره‌های سیاسی منتقد جمهوری اسلامی روز جمعه ۲۹ بهمن ماه از زندان آزاد شد. آقای خزعلی بعدازظهر روز یکشنبه ۱۷ بهمن در مقابل دفتر کارش بازداشت شد. براساس گزارش‌ها وکیل مهدی خزعلی اعلام کرده بود که موکلش «از لحظه بازداشت، اعتصاب غذای خشک کرده است.»

مصطفی ترک همدانی، وکیل مهدی خزعلی روز جمعه با اعلام خبر آزادی موکلش گفت: «مهدی خزعلی در سال ۹۱ برای تحمل کیفر بازداشت و به زندان رفت و مدتی بعد به مرخصی آمد. چندی پیش بابت تحمل همان محکومیت‌های پیشین بازداشت و به زندان منتقل شد.»

وی افزود: «به دلیل وضعیت جسمی موکلم به بیمارستان طالقانی منتقل شد و امروز [جمعه ۲۹ بهمن ماه] ساعت سه و نیم عصر با دسور مقام قضایی دادسرای تهران اعلام کردند که آقای خزعلی آزاد بوده و از این رو درمان ادامه درمان موکلم آغاز شد.»

روز سه‌شنبه دادستان تهران با اشاره به بازداشت مهدی خزعلی گفته بود: «اخیرا حکم محکومیت مهدی خزعلی که چند سال پیش صادر شده بود، اجرا شد و این در حالی است که نامبرده طی دو سه ماه اخیر اهانت‌های بی‌شماری را به قوه قضاییه و برخی مسئولان کشور نموده بود و تا جایی پیش رفت که برای مردم تعیین تکلیف نمود مبنی بر این که روز ۲۲ بهمن در منزل بمانند و در راه‌پیمایی سالگرد انقلاب حضور نیابند، لذا این سوال مطرح می‌شود که چه تفاوتی بین مهدی خزعلی و بوق‌های رسانه‌ای معاندین نظام در خارج از کشور، وجود دارد.»

مهدی خزعلی روز چهارشنبه ۱۳ بهمن‌ماه با صدور بیانیه‌ای از مردم ایران خواسته بود به راهپیمایی۲۲ بهمن نروند و به نشانه اعتراض در خانه بمانند. مهدی خزعلی در سال‌های اخیر و بویژه پس از انتخابات جنجالی ۸۸ بارها بازداشت و زندانی شده است.

مطالب مرتبط