Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دادستان مالی فرانسه: پرونده اتهامات فرانسوا فیون همچنان باز است

دادستان مالی فرانسه: پرونده اتهامات فرانسوا فیون همچنان باز است
Copyright 
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوا فیون، نامزد حزب جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه متهم است که همسرش پنلوپ را در یک شغل کاذب بعنوان مشاور پارلمانی استخدام کرده است.

آگهی

دادستان مالی فرانسه اعلام کرد که پرونده اتهام تخلفات مالی فرانسوا فیون و همسرش همچنان باز است. در بیانیه دادستانی که روز پنجشنبه منتشر شد آمده است که «در حال حاضر و با توجه به موارد زیادی که در جریان تحقیقات بدست آمده است نمی توان پرونده را مختمومه اعلام کرد.»

فرانسوا فیون، نامزد حزب جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه متهم است که همسرش پنلوپ را در یک شغل کاذب بعنوان مشاور پارلمانی استخدام کرده است. بر اساس افشاگری هایی هفته نامه «کنرآنشنه» او تحت عنوان این شغل غیرواقعی ده ها هزار یورو را از بودجه پارلمانی (اموال عمومی) به همسرش پرداخته است.

انتشار این مطالب موجب کاهش شدید محبوبیت فییون شده است؛ کاندیدایی که پیش تر بخت نخست پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بود.

اکنون بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، مارین لوپن٬ نامزد حزب راست افراطی بیش از ۲۵ درصد آراء را در دور نخست به دست خواهد آورد و امانوئل مکرون، نامزد مستقل و به اصطلاح میانه رو ۱۹ درصد رای خواهد داشت. در حالی که فرانسوا فیون ۱۸ درصد آراء را کسب خواهند کرد.

براساس نتایج آخرین نظرسنجی ها میزان آرا بنوآ امون٬ نامزد حزب سوسیالیست، تغییر نکرده است. او همچنان ۱۴ درصد رای خواهد داشت، ولی در صورتی که بتواند با جریان چپ رادیکال به رهبری ژان لوک ملانشون وحدت کند، شانس زیادی برای حضور در دور دوم خواهد داشت. نامزد حزب سوسیالیست پیش تر برای وحدت با ژان لوک ملانشون و یانیک ژدو، نامزد حزب سبزهای طرفدار محیط زیست اعلام آمادگی کرده بود.

نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ۲۳ آوریل برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان فرانسه بررسی اتهام فساد مالی علیه رئیس دفتر ماکرون را آغاز کرد

در ادامۀ تبلیغات انتخاباتی، لوپن به نیس، مکرون به الجزایر و فیون به رئونیون رفتند

فیون در رئونیون؛ ادامه کارزار انتخاباتی علی رغم رسوایی «پنه لوپ گیت»