بازگشت اهالی شهرهای اطراف سد اوروویل کالیفرنیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازگشت اهالی شهرهای اطراف سد اوروویل کالیفرنیا

هزاران تن از اهالی ایالت کالیفرنیا دو روز پس از ترک خانه هایشان در شهرهای اطراف بزرگترین سد ایالات متحده آمریکا، پناهگاه ها را به قصد بازگشت ترک کردند.

با این حال شماری از این اهالی به خبر برطرف شدن خطر احتمالی سد اوروویل اعتماد ندارند. تینا اسپینوزا، یکی از ساکنان شهر ماریسویل است که با اشاره به مسوولان می گوید: «من نگران هستم. البته که مشکلی برای بازگشت به خانه ندارم ولی نگرانم درباره آنانی که آنچنان که باید قابل اعتماد نیستند. فکر نمی کنم صادق باشند. آنها فقط تلاش می کنند که از ناراحتی و واکنش مردم جلوگیری کنند.»

دونالد یکی دیگر از کسانی که خانه اش را ترک کرده می گوید: «برنامه من ماندن در اینجا است. توفانی در پیش است. من خطر رفت و آمد را نمی پذیرم تا در سیل گرفتار نشوم. همین جا در امان هستم.»

هر دو مجاری سرریز سد اوروویل در شمال کالیفرنیا بر اثر فشار آب آسیب دیده و این امر سبب درخواست مسوولان از اهالی برای ترک امکان مسکونی شده بود.

در پی تخلیه کافی آب از سد اوروویل به منظور کاهش فشار، «دستور ترک امکان مسکونی» در مناطق حوالی این سد به «هشدار» تغییر کرده است. این هشدار به معنی آن است که در صورت لزوم ساکنان باید برای ترک مجدد خانه هایشان آماده باشند.