افزایش بی سابقه شمار پناهجویان جان باخته در دریای مدیترانه

افزایش بی سابقه شمار پناهجویان جان باخته در دریای مدیترانه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنا به اعلام آژانس مرزی و گارد ساحلی اروپایی (فرانتکس) شمار پناهجویانی که در سال ۲۰۱۶ میلادی در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند به بیشترین میزان خود رسیده…

آگهی

بنا به اعلام آژانس مرزی و گارد ساحلی اروپایی (فرانتکس) شمار پناهجویانی که در سال ۲۰۱۶ میلادی در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند به بیشترین میزان خود رسیده است.

فرانتکس شمار پناهجویانی را که سال گذشته در دریای مدیترانه غرق شدند ۴۵۷۹ نفر اعلام کرد. بنا به اعلام این آژانس در مجموع بیش از ۱۸۰ هزار نفر سال گذشته میلادی با هدف ورود به خاک اتحادیه اروپا عبور از دریای مدیترانه را برگزیدند.

افزایش تعداد مرگ و میر پناهجویان در دریای مدیترانه با وجود افزایش حضور کشتی های امداد و نجات به ثبت رسیده است.

فابریس لِجری، مدیر اجرایی آژانس مرز و گارد ساحلی اروپایی (فرانتکس) می گوید: «تعداد مهاجران در هر قایق کوچک و یا قایق ماهی گیری افزایش یافته است. به طور میانگین در سال ۲۰۱۶ هر قایق حامل ۱۶۰ نفر بود در حالی که در سال ۲۰۱۵ تعداد مسافران هر قایق حدود ۱۰۰ نفر بود.»

بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار پناهجو با گذر از دریای مدیترانه وارد اروپا شدند. فرانتکس تخمین می زند که در سال جاری میلادی تعداد این پناهجویان نسبت به سال گذشته تفاوتی نداشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها مهاجر با دوچرخه‌های «نو» به مرز فنلاند در شرق اتحادیه اروپا رسیدند؛ روسیه به لهستان هشدار داد

یک کشتی باری با ۱۴ سرنشین در آب‌های یونان غرق شد

وزیر خارجه ایتالیا: طرح رُم و لندن برای گسیل مهاجران به آلبانی و روآندا قابل مقایسه نیست