Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعتراض در خوزستان؛ عارف خواستار مداخله روحانی شد

اعتراض در خوزستان؛ عارف خواستار مداخله روحانی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمدرضا عارف، نماینده مجلس شورای ایران با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود خواهان رسیدگی رئیس جمهوری و هیات دولت به وضعیت «غیرقابل تحمل» مردم خوزستان شد.

در هفته‌های گذشته افزایش شدید ریزگردها در فضای بسیاری از مناطق استان خوزستان، برای مدتی باعث قطع خدمات اولیه از جمله آب و برق شد.

در پیام آقای عارف که از سوی «فراکسیون امید» ارسال شده آمده است: «بیش از یک دهه است که گرد و غبار، طوفان و ریزگردها بسیاری از مناطق جنوب و جنوب غربی کشور را در برگرفته و هزاران تن ذرات جامد ریز از بیابان‌های منطقه و شبه جزیره عربی و بخش‌هایی از داخل کشور را حمل و بر گسترده وسیعی از استان‌های کشور به ویژه استان خوزستان فرو می‌ریزد. این پدیده در روزهای اخیر به نحوی تشدید شده که علاوه بر ایجاد اشکال در سیستم‌های آب و برق و … زندگی مردم در این استان را نیز به شدت مختل کرده است. لذا با توجه به جایگاه ویژه این استان و در مقام قدرشناسی از مردمی که به تعبیر امام راحل دین خود را به اسلام اداء کردند. فراکسیون امید خواستار توجه ویژه هیات وزیران و خصوصا شخص رئیس‌جمهور در اصلاح و بهبود وضع غیرقابل تحمل فعلی است.»

• جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام و احترام بیش از یک دهه است که گرد و غبار، طوفان و ریزگردها بسیاری از مناطق جنوب و جنوب غربی کشور را در برگرفته و هزاران تن ذرات جامد ریز از بیابان‌های منطقه و شبه جزیره عربی و بخش‌هایی از داخل کشور را حمل و بر گسترده وسیعی از استان‌های کشور به ویژه استان خوزستان فرو می‌ریزد. این پدیده در روزهای اخیر به نحوی تشدید شده که علاوه بر ایجاد اشکال در سیستم‌های آب و برق و …، زندگی مردم در این استان را نیز به شدت مختل کرده است. لذا با توجه به جایگاه ویژه این استان و در مقام قدرشناسی از مردمی که به تعبیر امام راحل دین خود را به اسلام اداء کردند. فراکسیون امید خواستار توجه ویژه هیات وزیران و خصوصا شخص رئیس‌جمهور در اصلاح و بهبود وضع غیرقابل تحمل فعلی است. محمّدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی

Une publication partagée par MohammadReza Aref (@aref_ir) le 13 Févr. 2017 à 23h49 PST

همزمان همایون یوسفی، نماینده اهواز در مجلس ایران هم اعلام کرد که ۳۵ درصد از ریزگردهای این استان، منشا داخلی دارند. جلیل مختار نماینده آبادان هم با انتقاد از لایحه بودجه سال آینده گفته است :«به رغم تذکرات بسیار برای رفع ریزگردها و آلودگی هوای خوزستان هیچ منبعی در نظر گرفته نشده است. بنابراین نمایندگان استان خوزستان امیدوارند با تصویب لایحه هوای پاک ردیف‌هایی جهت تامین منابعی برای رفع ریزگردها و آلودگی هوای خوزستان ایجاد شده تا بتوان آنها را مطالبه کرد.»

مقام‌های ایران می‌گویند چالش ریزگردها از زمان از بین رفتن دولت مرکزی در عراق در سال ۲۰۰۳ و باالا گرفتن جنگ داخلی در سوریه، تشدید شده است.

هفته گذشته وزیر نیروی ایران از شهروندان این استان به دلیل قطع آب و برق عذرخواهی کرد. با این حال انتقادهای شماری از اهالی محلی و رسانه‌های منتقد حسن روحانی از عملکرد دولت و به‌ویژه معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران ادامه دارد. روزدوشنبه هزاران تن از شهروندان اهوازی با راهپیمایی به سوی استانداری خوزستان و تجمع در برابر آن نسبت به شرایط زیست‌محیطی و اقتصادی حاکم بر این منطقه اعتراض کردند.

⊙⊙
مردم اهواز همچنان در مقابل درب فرمانداری در ادامه‌ی اعتراض به اوضاع نابه‌سامان شهر#گردوخاک#اهواز_شهر_خاک#برق#آب#کارونpic.twitter.com/BweZlAUEW3

— Rezadeilami (@hibou3371) 13 février 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند