تشکر وزیر خارجه اتریش از کشورهای بالکان برای بستن راه پناهجویان

تشکر وزیر خارجه اتریش از کشورهای بالکان برای بستن راه پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سباستین کورتس وزیر خارجه اتریش روز دوشنبه در بلگراد و در دیدار با الکساندر ووچیچ نخست وزیر صربستان، کشورهای حوزه بالکان از جمله صربستان را برای کمک به بستن راه پناهجویان به سوی اروپا، مورد تحسین قرار…

آگهی

سباستین کورتس وزیر خارجه اتریش روز دوشنبه در بلگراد و در دیدار با الکساندر ووچیچ نخست وزیر صربستان، کشورهای حوزه بالکان از جمله صربستان را برای کمک به بستن راه پناهجویان به سوی اروپا، مورد تحسین قرار داد.

۱۶ کشور اروپایی هفته گذشته برای بستن نگه داشتن مسیر بالکان در پی نگرانی از لغو توافق اتحادیه اروپا با ترکیه، به توافق رسیدند.

الکساندر ووچیچ نخست وزیر صربستان با انتقاد از مقامات اتحادیه اروپا بخاطر عدم اجرای سهمیه بندی پذیرش پناهچویان گفت: «برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تعهدات خود را عملی نکرده اند و ما دیگر به آن اهمیت نمی دهیم. ما از کاری که در حال انجامش هستیم راضی ایم، ما همه تلاشمان را می کنیم تا مانع تبدیل شدن به پارکینگی برای مهاجران غیر قانونی شویم.»

مسیری که پناهجویان از یونان و کشورهای حوزه بالکان برای رسیدن به کشورهای شمال اروپا طی می کردند حدود یک سال است که بسته شده است و حدود ۶۷۰۰ پناهجو در پشت مرزهای صربستان با مجارستان گیر افتاده اند.

نخست وزیر صربستان خواستار کمک اتحادیه اروپا برای حل مشکل این پناهجویان شده و گفته است هر روز بیش از ۱۰۰ پناهجو خود را به صربستان می رسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلافات مرزی مانع عضویت کشورهای بالکان غربی در اتحادیه اروپا

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دختر اسیرش تجاوز کرده بود به زندان عادی منتقل می‌شود

«ارکستر سبزیجات» در وین؛ اجرای موسیقی با سازهایی که هویج و بادمجان هستند