باب فرگوسن: فرمان مهاجرتی ترامپ مغایر قانون اساسی آمریکا است

باب فرگوسن: فرمان مهاجرتی ترامپ مغایر قانون اساسی آمریکا است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باب فرگوسن دادستان ایالت واشنگتن روز یک شنبه درباره فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ گفت، همه شواهد نشان می دهد این فرمان خلاف قانون اساسی آمریکا است و او برای نشان دادن «انگیزه نادرست» پشت این فرمان از «هر

باب فرگوسن دادستان ایالت واشنگتن روز یک شنبه درباره فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ گفت، همه شواهد نشان می دهد این فرمان خلاف قانون اساسی آمریکا است و او برای نشان دادن «انگیزه نادرست» پشت این فرمان از «هر ابزاری» که در اختیار داشته باشد استفاده می کند.

آگهی

دادستان کل ایالت واشنگتن افزوده است اسناد و ایمیل هایی وجود دارد که اثبات می کند انگیزه رئیس جمهوری ترامپ دقیقا هدف قرار دادن ورود مسلمانان به آمریکاست که در مغایرت با قانون اساسی آمریکاست.

همزمان یک مقام کاخ سفید به تصمیم دادگاه تجدید نظر فدرال برای تایید توقف فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ حمله کرده و گفته است اقدام آنها «غصب قضایی قدرت» است.

دونالد ترامپ ۲۷ ژانویه فرمان ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور اکثرا مسلمان را برای ۹۰ روز به آمریکا ممنوع کرد. با تعلیق فرمان او توسط چند قاضی در آمریکا، آقای ترامپ می گوید ممکن است به جای پیگیری وقت گیر موضوع در دادگاه، فرمان جدیدی صادر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ رهبر سابق گروه افراطی «پسران مفتخر» به ۲۲ سال زندان محکوم شد