باب فرگوسن: فرمان مهاجرتی ترامپ مغایر قانون اساسی آمریکا است

باب فرگوسن: فرمان مهاجرتی ترامپ مغایر قانون اساسی آمریکا است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باب فرگوسن دادستان ایالت واشنگتن روز یک شنبه درباره فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ گفت، همه شواهد نشان می دهد این فرمان خلاف قانون اساسی آمریکا است و او برای نشان دادن «انگیزه نادرست» پشت این فرمان از «هر

آگهی

باب فرگوسن دادستان ایالت واشنگتن روز یک شنبه درباره فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ گفت، همه شواهد نشان می دهد این فرمان خلاف قانون اساسی آمریکا است و او برای نشان دادن «انگیزه نادرست» پشت این فرمان از «هر ابزاری» که در اختیار داشته باشد استفاده می کند.

دادستان کل ایالت واشنگتن افزوده است اسناد و ایمیل هایی وجود دارد که اثبات می کند انگیزه رئیس جمهوری ترامپ دقیقا هدف قرار دادن ورود مسلمانان به آمریکاست که در مغایرت با قانون اساسی آمریکاست.

همزمان یک مقام کاخ سفید به تصمیم دادگاه تجدید نظر فدرال برای تایید توقف فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ حمله کرده و گفته است اقدام آنها «غصب قضایی قدرت» است.

دونالد ترامپ ۲۷ ژانویه فرمان ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور اکثرا مسلمان را برای ۹۰ روز به آمریکا ممنوع کرد. با تعلیق فرمان او توسط چند قاضی در آمریکا، آقای ترامپ می گوید ممکن است به جای پیگیری وقت گیر موضوع در دادگاه، فرمان جدیدی صادر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم