Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شمخانی: جنگنده‌های روسیه همچنان از آسمان ایران استفاده می‌کنند

شمخانی: جنگنده‌های روسیه همچنان از آسمان ایران استفاده می‌کنند
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که پرواز جنگنده‌های روسی از آسمان ایران همچنان ادامه دارد. چند ماه قبل استفاده جنگنده‌های روسی از آسمان ایران و سوخت‌گیری‌شان از پایگاه هوایی نوژه در همدان برای عملیات نظامی در سوریه به خبری جنجالی تبدیل شده بود.

علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران روز شنبه ۲۳ بهمن در گفتگو با خبرگزاری فارس با اعلام خبر استفاده جنگنده‌های روسی از آسمان ایران، گفت ایران هر نوع همکاری که درباره سوریه لازم باشد با روسیه خواهد داشت.

دبیر شورای امنیت ملی ایران در عین حال افزود که جنگنده‌های روسیه در موارد اخیر تنها از آسمان ایران استفاده کردند و عملیات سوخت‌گیری نداشته‌اند. وی همچنین افزود: «روابط و همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم کاملا راهبردی است.»

بجز خبرگزاری فارس که از پرواز جنگنده‌های روسی در آسمان ایران خبر داده، دیگر خبرگزاری‌ها از جمله «تسنیم» و «ایرنا» از قول آقای شمخانی نوشته‌اند که امکان صدور دوباره مجوز برای عبور هواپیماهای روسی از فضای ایران وجود دارد.

تسنیم نوشته است: «عبور هواپیماهای روسیه از آسمان ایران منوط به طی مقدمات و تصمیمات مشترکی است که به نیازمندی‌های میدانی در مبارزه با تروریسم مرتبط است.»

قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه: استفاده روسیه از «نوژه» عجالتاً پایان یافتhttps://t.co/gxvXoavIN9pic.twitter.com/JyJUAAC6KO

— روزنامه ایران (@IranNewspaper) August 23, 2016

مرداد ماه امسال هنگامی که فاش شد جنگنده‌های روسیه در ایران در پایگاه هوایی نوژه همدان سوخت‌گیری می‌کنند، برخی چهره‌های سیاسی و همچنین بعضی از رسانه‌ها به مخالفت با آن برخاستند و این اقدام را مخالف قانون اساسی قلمداد کردند. مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس ایران در آن زمان گفته بود که همکاری ایران و روسیه برای استفاده بمب‌افکن‌های روسیه از پایگاه نوژه در همدان با مجوز رهبری بوده است. براساس قانون اساسی ایران استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور هرچند به عنوان استفاده‌های صلح‌آمیز هم باشد ممنوع است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش ایران از طراحی «بومی» و تولید «انبوه» دستاوردهای جدید نظامی خبر داد

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد

آمریکا از پیش به ایران درباره حمله داعش به مراسم سلیمانی مخفیانه هشدار داده بود