دادستان کل آمریکا سوگند یاد کرد

دادستان کل آمریکا سوگند یاد کرد
نگارش از Euronews

جف سشنز پس از این که توانست با اختلاف کمی رای سناتورها را جلب کند، در حضور رئیس جمهوری آمریکا به عنوان وزیر جدید دادگستری سوگند یاد کرد.

جف سشنز پس از این که توانست با اختلاف کمی رای سناتورها را جلب کند، در حضور رئیس جمهوری آمریکا به عنوان وزیر جدید دادگستری سوگند یاد کرد. آقای سشنز وعده داد که به «بی قانونی» در کشور پایان دهد.

با وجود این که جمهوریخواهان در سنا اکثریت دارند، ۴۷ نفر با نامزدی آقای سشنز برای مقام وزیر دادگستری مخالفت کردند و او در نهایت با کسب ۵۲ رای توانست اکثریت را کسب کند.

آقای سشنز گفت: «ما در زمینه جرمها مشکل داریم. وضعیت خطرناک است و روند اتفاقات به گونه ای است که سلامت و امنیت مردم آمریکا را به خطر می اندازد. ما استعدادها و تواناییهای وزارت دادگستری را به موثرترین وجه ممکن به کار می بندیم تا در برابر افزایش جرمها و به منظور محافظت از مردم کشور بجنگیم.»

دونالد ترامپ با امضای سه فرمان اجرایی در زمینه «امنیت عمومی» اولین ماموریت دادستان کل آمریکا را به او ابلاغ کرد.

جف سشنز که سابقه دادستانی در ایالت آلاباما را در کارنامه خود دارد حدود ۳۰ سال قبل و در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان نامزد مقام قضاوت در یک دادگاه فدرال شد اما سنا با نامزدی او مخالفت کرد. آقای سشنز در آن زمان متهم شده بود که اعتقادات نژادپرستانه دارد. اتهامی که در جلسه سنا هم علیه او مطرح شد.

مطالب مرتبط