شش کارمند صلیب سرخ در افغانستان کشته شدند

شش کارمند صلیب سرخ در افغانستان کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی کشته شدن شش کارمند صلیب سرخ در افغانستان، این سازمان اعلام کرد که کلیه فعالیتهای خود در این کشور را به حالت تعلیق درمی آورد.

آگهی

در پی کشته شدن شش کارمند صلیب سرخ در افغانستان، این سازمان اعلام کرد که کلیه فعالیتهای خود در این کشور را به حالت تعلیق درمی آورد. روز چهارشنبه شش تن از کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ در حمله مرگباری که در ولایت جوزجان رخ داد کشته شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و صلیب سرخ گفته است که نمی داند چه گروهی عامل این حمله بوده است. اما مقامهای ولایت جوزجان گروه داعش را مسئول این حمله معرفی کرده اند.

ایو داکور، یکی از مسئولان صلیب سرخ می گوید: «این اتفاق در منطقه ای رخ داد که ما آن را بخوبی می شناختیم. همکاران باتجربه ای را از دست دادیم و خبر حمله به آنها بدترین خبر ممکنی بود که می توانستیم دریافت کنیم. چنین اتفاقی برای مردم افغانستان خانواده قربانیان و برای همکاران آنها بسیار بهت آور است. من هنوز نمی توانم باور کنم که این افراد چطور می توانند به کارکنان صلیب سرخ حمله کنند.»

بنا به گزارشها دو کارمند دیگر صلیب سرخ مفقود شده اند که احتمال داده می شود توسط مهاجمان ربوده شده باشند.

حدود چهار سال قبل هم صلیب سرخ در افغانستان هدف حمله گروه طالبان قرار گرفته بود و شبه نظامیان طالبان به دفتر صلیب سرخ در جلال آباد حمله کردند.

روز چهارشنبه گروه داعش مسئولیت حمله دیگری در افغانستان را به عهده گرفت که در آن دست کم 20 نفر بر اثر حمله به دادگاه به دادگاه عالی افغانستان کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟

افزایش تنش میان اسلام‌آباد و کابل؛ طالبان: ده‌ها پاکستانی در حملات اخیر داعش در افغانستان دست داشتند

کشته شدن والی طالبان در شمال افغانستان؛ داعش مسئولیت حمله انتحاری را بر عهده گرفت