فیلیپ لام کفش هایش را آویزان می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فیلیپ لام کفش هایش را آویزان می کند

فیلیپ لام در پایان فصل جاری از دنیای فوتبال کناره گیری می کند. مدافع کناری سابق تیم ملی آلمان و کاپیتان فعلی بایرن مونیخ ظاهرا در سن ۳۳ سالگی دیگر علاقه ای به فعالیت در مستطیل سبز ندارد. او حتی پیشنهاد بایرن مونیخ برای بر عهده گرفتن سمت مدیر ورزشی این باشگاه را نیز رد کرده است.

لام روز سه شنبه پس از پیروزی بایرن مقابل ولفسبورگ در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی آلمان رسما تصمیم برای بازنشستگی در پایان فصل را تایید کرد: «همانطور که پیش از این بارها توضیح دادم دلیل تصمیمی که گرفته ام این است که هر روز در جلسات تمرین و در مسابقه تمام توانم را می گذارم و فکر می کنم تنها تا پایان فصل بتوانم این روند را ادامه دهم، نه بیشتر.»

فیلیپ لام پس از پرورش در بایرن مونیخ از یازده سالگی به این باشگاه پیوست و ۵۰۱ بار پیراهن قرمز این تیم را در مسابقات به تن کرد. او شش بار جام حذفی آلمان را بالای سر برده و هفت بار نیز در بوندسلیگا به قهرمانی رسیده است. لام در صورت کسب هشتمین قهرمانی در پایان فصل جاری از حیث کسب افتخار در کنار اسطوره هایی همچون الیور کان، مهمت شول و باستیَن شواینشتیگر قرار می گیرد.

قهرمانی در چمپیونز لیگ با بایرن مونیخ و جام جهانی فوتبال با تیم ملی آلمان در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ از دیگر افتخارات ثبت شده در کارنامه او است.