Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفیر روسیه در ایران: طالبان را به رویارویی با داعش تشویق می‌کنیم

سفیر روسیه در ایران: طالبان را به رویارویی با داعش تشویق می‌کنیم
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سفیر روسیه در تهران می‌گوید که اگر گروه طالبان با گروه داعش به تقابل بپردازد و وارد جنگ شود مشکلی ایجاد نمی‌کند و کشورش این موضوع را تشویق می‌کند.

لوان جاگاریان، سفیر فدراسیون روسیه در ایران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا که روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه منتشر شده گفته است: «برخی از اعضای طالبان در ولایت ننگرهار با داعش بیعت کردند و وارد صفوف آنها شدند اما تعداد زیادی از آنها همچنان به طالبان وفادار بوده و در درون این گروهک حضور دارند. لذا به نظرم اگر طالبان با داعش به تقابل بپردازد و وارد جنگ شود مشکلی ایجاد نمی‌کند اما نمی‌گوییم که روسیه باید حمایت کند بلکه ما این روند را درست می‌دانیم و تشویق می‌کنیم؛ همانطور که طالبان را تشویق می‌کنیم و در حال قانع کردن آنها برای ورود به پروسه مذاکرات صلح با دولت وحدت ملی افغانستان هستیم. چراکه این مدل بهتر از آن است که طالبان و داعش با یکدیگر علیه دولت افغانستان بیعت کنند.»

گروه حکومت اسلامی در ولایت ننگرهار افغانستان نسبت به سایر مناطق این کشور بیشتر فعالیت دارد و براساس گزارش‌ها دست‌کم سه هزار نیروی داعش در ولایت ننگرهار فعالیت دارند. مناطق «نازیان»، «کوت» و «اچین» از مراکز بزرگ داعش در ولایت ننگرهار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد

آمریکا از پیش به ایران درباره حمله داعش به مراسم سلیمانی مخفیانه هشدار داده بود

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری «امرای داعش» مرتبط با انفجارهای کرمان خبر داد