Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

معاون رئیس‌جمهور آمریکا: به نفع ایران است که عزم ترامپ را تست نکند

معاون رئیس‌جمهور آمریکا: به نفع ایران است که عزم ترامپ را تست نکند
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

معاون رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از سیاست‌های تهران گفت: ایران باید در خصوص اقدامات مستمر خصمانه خود دوباره فکر کند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه در گفتگو با شبکه «ای بی سی» گفت: به نفع ایران است که این کشور عزم رئیس جمهوری جدید آمریکا را امتحان نکند.

آقای پنس در پاسخ به این پرسش که منظورش از تست کردن ترامپ چیست؟ گفت: «اقداماتی که ایران انجام می‌دهد، آزمایش موشک بالستیک و یا حمایت از حوثی‌های یمن.»

معاون رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: رفتار تحریک آمیز ایران به نوعی حمله به توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی است.

وی در پاسخ این سئوال که آمریکا چه واکنشی به این رفتارها نشان خواهد داد، هشدار داد که رئیس جمهور ترامپ گفته است که همه گزینه‌ها روی میز است.

ABC News: VP Mike Pence to ThisWeekABC</a>: “Iran would do well not to test the resolve of this new… <a href="https://t.co/YI7rfI4Xg6">https://t.co/YI7rfI4Xg6</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/NewsInTweets?src=hash">#NewsInTweets</a></p>— World News In Tweets (NewsInTweetsCom) February 5, 2017

ایران در روزهای گذشته دست به یک آزمایش موشکی زد که وزیر دفاع ایران آن را تایید کرد اما گفت که این آزمایش موشکی نقض قطعنامه شورای امنیت و برجام نبوده است. روز شنبه نیز سپاه پاسداران ایران مانوری نظامی را در سمنان برگزار کرد. از سوی دیگر وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و شرکت‌های مرتبط با ایران اعمال کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد