Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سازمان ملل خواستار پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا شد

سازمان ملل خواستار پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت میانمار می گوید در مورد اتهامات مطرح در گزارش سازمان ملل در خصوص خشونت های صورت گرفته علیه مسلمانان این کشور تحقیق می کند.

آگهی

دولت میانمار می گوید در مورد اتهامات مطرح در گزارش سازمان ملل در خصوص خشونت های صورت گرفته علیه مسلمانان این کشور تحقیق می کند.

سازمان ملل در گزارشی که روز جمعه منتشر کرده از سرکوب گسترده و نظاممند مسلمانان (روهینگا) و نقض حقوق بشر در این کشور پرده برداشته است.

این گزارش با تکیه بر گفته های شاهدان عینی از «پاکسازی قومی» و «جنایت علیه بشریت» در میانمار سخن گفته است. بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی میانمار مسلمانان این کشور را در استان «راخین» مورد شکنجه و تجاوز قرار داده و کودکان آنها را کشته اند.

#Zeid calls for robust reaction of international community to the gravity of the situation in Rakhine #Rohingyashttps://t.co/uD2ZtarwrRpic.twitter.com/yu3FgPaUB2

— UN Human Rights Asia (@OHCHRAsia) February 3, 2017

گزارش اخیر سازمان ملل با استقبال اقلیت مسلمان روهینگا روبرو شده است. یکی از آنها که در یک کمپ پناهجویی در بنگلادش است گفت: «از سازمان ملل متحد تشکر می کنم که بعد از مدتها در گزارش خود تایید کرده که ما قربانی آزار و شکنجه هستیم. امیدوارم که این اقدام در حمایت از حقوق ما بتواند راهی برای حل مشکلات ما پیدا کند.»

عملکرد خانم آنگ سان سوچی، برنده جایزه نوبل صلح، مشاور و سخنگوی رئیس جمهوری میانمار در برابر خشونت علیه این اقلیت قومی-مذهبی مورد انتقاد قرار گرفته است. خانم سوچی که به دلیل مبارزه برای دموکراسی و حصر خانگی، احتمالا شناخته شده ترین شهروند میانمار در جهان است، در سال های گذشته درباره سرکوب سازمان یافته علیه مسلمانان موضع قاطعی نگرفته است.

بنا به گزارش کمیته تحقیق سازمان ملل در جریان خشونت های نیروهای امنیتی میانمار صدها تن از مسلمانان روهینگیا کشته و نزدیک به ۶۶ هزار نفر ناگزیر محل زندگی خود را ترک کرده و به بنگلادش گریخته اند.

همزمان یک کشتی ۲۲۰۰ تنی حامل کمک های مردمی از مالزی عازم بندر تکناف بنگلادش شده؛ کمپ پناهجویان مسلمنانان.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت داریا از تجاوز جنسی به زنان اوکراینی: سربازان مست روس گفتند باید برای بازجویی همراهشان بروم

اتهام تجاوز سربازان بریتانیایی به زنان کنیایی؛ «کودکان دورگه انگشت‌نما شده‌اند»

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد