بازدید گردشگران از موزه لوور از سر گرفته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازدید گردشگران از موزه لوور از سر گرفته شد

موزه لوور در پاریس صبح شنبه پس از یک روز وقفه درهای خود را به روی گردشگران گشود.

روز جمعه فردی با قمه در حمله به سربازان محافظ موزه لوور هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد. حال عمومی مهاجم که در بیمارستان بستری است بهتر ارزیابی شده و خطر مرگ او را تهدید نمی کند. با اینحال بازجویی از او هنوز ممکن نیست.

حضور نیروهای امنیتی در پاریس سنگین گزارش شده است. پلیس در هر گوشه و کناری در حال گشت زنی است. در ورودی موزه لوور صف بلندی شکل گرفته و گردشگران پس از کنترل های امنیتی وارد موزه می شوند.

یکی از گردشگران در بازدید از موزه لوور گفت: «من احساس نمی کنم که تهدیدی وجود دارد. حس خوبی دارم. گرچه عادت نداریم این همه پلیس مسلح ببینیم.»

گردشگر دیگری افزود: «این اتفاق درست وقتی روی داد که ما به پاریس رسیدیم. ناراحت و عصبی شدم. این اولین سفرمان بود به پاریس و نمی خواستیم اتفاق بدی بیفتد. به همین دلیل تمام احتیاط های لازم را در نظر می گیریم.»

پلیس فرانسه هویت مهاجم را مرد ۲۹ ساله مصری معرفی کرده که چند روز قبل (۲۶ ژانویه) از امارات متحده عربی وارد فرانسه شده بود. او روز جمعه هنگامی که قصد داشت به زور وارد فروشگاهی در طبقه زیرزمین موزه لوور شود به سربازان محافظ حمله کرد اما خود هدف قرار گرفت و به شدت زخمی شد.