Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازدید گردشگران از موزه لوور از سر گرفته شد

بازدید گردشگران از موزه لوور از سر گرفته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه لوور در پاریس صبح شنبه پس از یک روز وقفه درهای خود را به روی گردشگران گشود.

آگهی

موزه لوور در پاریس صبح شنبه پس از یک روز وقفه درهای خود را به روی گردشگران گشود.

روز جمعه فردی با قمه در حمله به سربازان محافظ موزه لوور هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد. حال عمومی مهاجم که در بیمارستان بستری است بهتر ارزیابی شده و خطر مرگ او را تهدید نمی کند. با اینحال بازجویی از او هنوز ممکن نیست.

حضور نیروهای امنیتی در پاریس سنگین گزارش شده است. پلیس در هر گوشه و کناری در حال گشت زنی است. در ورودی موزه لوور صف بلندی شکل گرفته و گردشگران پس از کنترل های امنیتی وارد موزه می شوند.

یکی از گردشگران در بازدید از موزه لوور گفت: «من احساس نمی کنم که تهدیدی وجود دارد. حس خوبی دارم. گرچه عادت نداریم این همه پلیس مسلح ببینیم.»

گردشگر دیگری افزود: «این اتفاق درست وقتی روی داد که ما به پاریس رسیدیم. ناراحت و عصبی شدم. این اولین سفرمان بود به پاریس و نمی خواستیم اتفاق بدی بیفتد. به همین دلیل تمام احتیاط های لازم را در نظر می گیریم.»

پلیس فرانسه هویت مهاجم را مرد ۲۹ ساله مصری معرفی کرده که چند روز قبل (۲۶ ژانویه) از امارات متحده عربی وارد فرانسه شده بود. او روز جمعه هنگامی که قصد داشت به زور وارد فروشگاهی در طبقه زیرزمین موزه لوور شود به سربازان محافظ حمله کرد اما خود هدف قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

French prosecutors believe Louvre attacker was Egyptian national who was in Paris on a tourist visa https://t.co/PrjCFpmnmq

— BBC Breaking News (@BBCBreaking) February 3, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجم موزه لوور مردی اهل مصر است

حلقه‌های پنج رنگ المپیک روی برج ایفل نصب شدند

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند