سفارت کویت در تهران: ممنوعیت ورود اتباع ایرانی صحت ندارد

سفارت کویت در تهران: ممنوعیت ورود اتباع ایرانی صحت ندارد
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی انتشار اخباری در برخی رسانه‌ها مبنی بر ممنوعیت ورود ایرانیان به کویت، سفارت این کشور در تهران اعلام کرد که این اخبار صحت ندارد.

سفارت کویت در تهران در بیانیه‌ای نوشت: «دولت کویت هیچ تصمیمی در مورد منع ورود اتباع کشورهایی که در خبرها به آنها اشاره شده است از جمله شهروندان جمهوری اسلامی ایران نگرفته است.»

خبرگزاری فارس نیز به نقل از فلاح الحجرف، کاردار سفارت دولت کویت در تهران این خبر را تکذیب کرد. کاردار سفارت کویت در تهران به فارس گفته است: «با تاکید مکرر بر نفی این خبر اعلام می‌دارد که در کشور کویت ملیت‌های گوناگون و در بین آنها شهروندان کشور دوست جمهوری اسلامی ایران در امنیت و سلامت در کنار خانواده‌های‌شان زندگی می‌کنند و از همه حقوق خویش بهره‌مند هستند و بستگان آنها پس از دریافت روادید و ورود بدون هیچ مشکلی از کشور کویت دیدار می‌کنند.»

روز دوم فوریه بسیاری از رسانه‌ها خبری، اعلام کردند که کویت نیز پس از «فرمان ترامپ»، ورود شهروندان پنج کشور عمدتا مسلمان به خاک این کشور را ممنوع کرده است. در این خبر گفته شده بود که کویت، ورود شهروندان کشورهای «ایران، عراق، سوریه، پاکستان و افغانستان» را به خاک این کشور ممنوع کرده است.

‘Kuwait issues its own Trump-esque visa ban for five Muslim-majority countries’https://t.co/2EWYqmJnBe#MAGApic.twitter.com/1ASiEgQ2P4

— Europe-Israel (@EuIsraelEnglish) February 4, 2017

هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا برای ۹۰ روز ممنوع شده است. روز شنبه ۱۴ بهمن ماه قاضی دادگاهی در ایالت واشنگتن با صدور حکمی دستور توقف اجرای این فرمان دونالد ترامپ را صادر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران ذخایر سوخت هسته‌ای خود با خلوص نزدیک به درجه تسلیحاتی را برخلاف انتظارات کاهش داده است

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد