تنش میان ایران و آمریکا؛ سپاه با هدف تحقیر تحریم ها رزمایش برگزار می کند

تنش میان ایران و آمریکا؛ سپاه با هدف تحقیر تحریم ها رزمایش برگزار می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از آغاز رزمایش نظامی «مدافعان حریم ولایت» خبر داد.

آگهی

پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از آغاز رزمایش نظامی «مدافعان حریم ولایت» خبر داد.

همزمان، امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به این رزمایش «تهدید ایران از سوی آمریکایی را یاوه گویی توصیف کرد و گفت: «دشمن دست از پا خطا کند، موشک های ما بر سر آنها فرود می آید.»

به گزارش سپاه نیوز در این رزمایش که از روز شنبه، چهارم فوریه برابر با شانزدهم بهمن در منطقه عمومی سمنان در حال اجراست، نیروی هوافضای سپاه سامانه های راداری و موشکی را به کار می گیرد. هدف از این رزمایش «نمایش آمادگی های همه جانبه دفاعی برای مقابله با هرگونه تهدید» و «تحقیر تحریم ها» عنوان شده است. گفته می شود آماده سازی این رزمایش از پنج روز قبل صورت گرفته و اجرای آن یک روز پس از اظهارات وزیر دفاع آمریکا آغاز می شود.

جیمز ماتیس روز جمعه در توکیو، پایتخت ژاپن ایران را بزرگترین حامی تروریسم خواند و گفت: «ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است و فکر می کنم عاقلانه است اطمینان یابیم از اینکه ایران درک کند آنچه انجام می دهد توجه بسیاری را جلب می کند. ما در قبال دیگر کشورهای جهان که خواستار ثبات هستند، ما این مسئولیت را داریم که در این زمینه موضع روشنی در قبال ایران داشته باشیم.» با این حال وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که کشورش تعداد نیروهای خود در خاورمیانه را افزایش نمی دهد.

یک روز قبل از آن، وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه چند نهاد و مقام ایرانی خبر داد. اقدامی که به گفته آمریکا در واکنش به آزمايش اخير موشكی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

ایران تصمیم آمریکا را مغایر با تعهدات آمریکا خوانده و گفته واکنشی متقابل نشان خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلینکن: مشکل واضح است، مشکل ایران است چون نقش مسئولانه ندارد

سیامک نمازی پس از آزادی: دولت بایدن تصمیم بسیاری سختی برای نجات ما گرفت

پنج ایرانی زندانی در آمریکا که در تبادل زندانیان آزاد شدند که هستند؟