Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار آمریکا به کره شمالی: استفاده از سلاح هسته ای پاسخی موثر و همه جانبه در پی دارد

هشدار آمریکا به کره شمالی: استفاده از سلاح هسته  ای پاسخی موثر و همه جانبه در پی دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر دفاع جدید آمریکا به کره شمالی هشدار داد که در صورت استفاده از سلاح هسته ای باید منتظر واکنشی «موثر و همه جانبه» باشد.

آگهی

وزیر دفاع جدید آمریکا به کره شمالی هشدار داد که در صورت استفاده از سلاح هسته ای باید منتظر واکنشی «موثر و همه جانبه» باشد.

جیمز متیس، در پایان دیدار دو روزه اش از کره جنوبی به دولت این کشور اطمینان داد که اگر همسایه شمالی، جنگ را آغاز کند، واشنگتن به حمایت از سئول وارد عمل خواهد شد.

آقای متیس اولین مقام دولت دونالد ترامپ است که از یک کشور خارجی دیدار می کند. انتظار می رود او در سفرش به منطقه، اطمینان دیگر متحدان آسیایی از جمله ژاپن را نسبت به حمایت آمریکا جلب کند.

اظهارات متیس برخاسته از نگرانی آمریکا و متحدش نسبت به آزمایش احتمالی و قریب الوقوع یک موشک بالستیک جدید توسط کره شمالی است. او در این ارتباط گفت: «هر حمله ای به ایالات متحده آمریکا و متحدانمان شکست خواهد خورد و هر استفاده ای از سلاح هسته ای پاسخی موثر و همه جانبه در پی خواهد داشت.»

در پی افزایش نگرانی ها نسبت به آزمایش های موشکی کره شمالی، سئول و واشنگتن را به فکر تقویت توان دفاعی از جمله استقرار سامانهٔ دفاعی ضد موشک های بالستیک (THAAD) در کره جنوبی انداخته است؛ آنچه با انتقاد چین روبرو شده است. پکن استقرار این سامانه را موجب برهم خوردن توازن امنینی منطقه خواند و از رهبران مخالفان در کره جنوبی خواست تا برای لغو و یا به تعویق انداختن آن تلاش کنند.

طی یک سال گذشته آزمایش های متعدد کره شمالی در زمینه بمب هیدروژنی و موشک های بالستیک نگرانی همسایه جنوبی و همینطور متحد آن ایالات متحده آمریکا را برانگیخت. در پی آن شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم های تازه ای علیه کره شمالی وضع کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های پیش‌روی دبیر کل جدید ناتو؛ از بازگشت ترامپ تا تهدیدات چین و روسیه

ترامپ یا بایدن؟ چینی‌ها کدام‌یک را ترجیح می‌دهند؟

اعتصاب هزاران پزشک در کره جنوبی