سازمان ملل متحد: بحران انسانی در شرق اوکراین تشدید شده است

سازمان ملل متحد: بحران انسانی در شرق اوکراین تشدید شده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان ملل متحد روز جمعه نسبت به تشدید بحران انسانی طولانی مدت در شرق اوکراین هشدار داد و تاکید کرد که خشونت های روزهای اخیر وضعیت حدود ۳.

آگهی

سازمان ملل متحد روز جمعه نسبت به تشدید بحران انسانی طولانی مدت در شرق اوکراین هشدار داد و تاکید کرد که خشونت های روزهای اخیر وضعیت حدود ۳.۸ میلیون غیر نظامی در شرق اوکراین را بدتر می کند.

روز پنج شنبه آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد ۴۰ تن کمک بشردوستانه به شهر آودیفکا در شرق اوکراین فرستاد.

ینس لارکی سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد گفت: «ارزیابی ما نشان می دهد که مردمی که نزدیکتر به نواحی تحت درگیری میان دولت و نیروهای غیر دولتی زندگی می کنند به کمک های بیشتری نیاز دارند. در ضمن تا جایی که می دانیم زنان، کودکان و افراد مسن بیش از ۷۰ درصد افرادی را تشکیل می دهند که به کمک نیاز دارند.»

شهر صنعتی آودیفکا در روزهای گذشته زیر گلوله باران شدید نیروهای جدایی طلب طرفدار روسیه بود که قطع آب و برق و عدم دسترسی مردم به امکانات گرمایشی را در پی داشت.

میکولا چشوتکین رئیس خدمات اورژانس دولتی می گوید: «منطقه امن که در هنگام شب بمباران شده بود در حال حاضر دوباره به وضعیت معمولش بازگشته است. مردم اکنون می توانند مواد غذایی داشته باشند و خودشان را گرم کنند. در ضمن واحدهای ما در مناطق دیگر کاروان کمک های بشردوستانه را به مقصد شهر آودیفکا اسکورت می کنند.»

ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) که در مناطق تحت درگیری در شرق اوکراین حضور دارند گفته اند که نقض آتش بس از هر دو طرف درگیری بشدت افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

ماکرون خطاب به متحدان اوکراین: بزدلی را کنار بگذارید؛ باید با درک شرایط شجاعت داشته باشیم