سازمان ملل متحد: بحران انسانی در شرق اوکراین تشدید شده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سازمان ملل متحد: بحران انسانی در شرق اوکراین تشدید شده است

سازمان ملل متحد روز جمعه نسبت به تشدید بحران انسانی طولانی مدت در شرق اوکراین هشدار داد و تاکید کرد که خشونت های روزهای اخیر وضعیت حدود ۳.۸ میلیون غیر نظامی در شرق اوکراین را بدتر می کند.

روز پنج شنبه آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد ۴۰ تن کمک بشردوستانه به شهر آودیفکا در شرق اوکراین فرستاد.

ینس لارکی سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد گفت: «ارزیابی ما نشان می دهد که مردمی که نزدیکتر به نواحی تحت درگیری میان دولت و نیروهای غیر دولتی زندگی می کنند به کمک های بیشتری نیاز دارند. در ضمن تا جایی که می دانیم زنان، کودکان و افراد مسن بیش از ۷۰ درصد افرادی را تشکیل می دهند که به کمک نیاز دارند.»

شهر صنعتی آودیفکا در روزهای گذشته زیر گلوله باران شدید نیروهای جدایی طلب طرفدار روسیه بود که قطع آب و برق و عدم دسترسی مردم به امکانات گرمایشی را در پی داشت.

میکولا چشوتکین رئیس خدمات اورژانس دولتی می گوید: «منطقه امن که در هنگام شب بمباران شده بود در حال حاضر دوباره به وضعیت معمولش بازگشته است. مردم اکنون می توانند مواد غذایی داشته باشند و خودشان را گرم کنند. در ضمن واحدهای ما در مناطق دیگر کاروان کمک های بشردوستانه را به مقصد شهر آودیفکا اسکورت می کنند.»

ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) که در مناطق تحت درگیری در شرق اوکراین حضور دارند گفته اند که نقض آتش بس از هر دو طرف درگیری بشدت افزایش یافته است.