حمله امامان جمعه ایران به رئيس جمهور آمریکا: شاخ ترامپ را می‌شکنیم

حمله امامان جمعه ایران به رئيس جمهور آمریکا: شاخ ترامپ را می‌شکنیم
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امامان جمعه ایران روز جمعه ۱۴ بهمن ماه در خطبه‌های نماز جمعه به سیاست‌های جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا حمله کردند. این در حالی است که روز جمعه آقای ترامپ در ادامه توئیت‌های انتقادی خود علیه ایران گفت: «ایران با آتش بازی می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با اشاره به آزمایش اخیر موشکی ایران گفت: «ما رزمایش موشکی داریم و این جلوه اقتدار ماست. ما در دنیای گرگ‌ها زندگی می‌کنیم. گرگ‌هایی مثل دولت استکباری آمریکا. حال در این دنیای گرگ‌ها ما سلاح نداشته باشیم و به آمریکا [اجازه دهیم] هر غلطی خواست بکند. هیهات»

ایران در روزهای گذشته دست به یک آزمایش موشکی زد و وزیر دفاع ایران تایید کرد که این آزمایش موشکی نقض قطعنامه شورای امنیت و برجام نبوده است.


احمد خاتمی در ادامه با اشاره به فرمان رئیس‌جمهور آمریکا در منع صدور ویزا برای هفت کشور از جمله ایران گفت: «قابل توجه است عربستان که اردوگاه تروریست در جهان است و یک مشت جاهل تروریست‌پرور در آن حکومت می‌کنند هزاران آمریکایی در حکومت و زیرمجموعه‌هایش ترور شدند ولی در ایران هم یک آمریکایی ترور نشده است.»

عبدالنی نمازی، امام‌ جمعه کاشان نیز با حمله به سیاست‌های رئيس جمهور آمریکا گفت: «به آمریکا هشدار می‌دهیم که از هشت سال دفاع مقدس عبرت گرفته و فکر تعرض به ایران را از سر خود دور کنند و بدانند از طرح وجود گزینه نظامی علیه ایران پشیمان می‌شوند.»

به گزارش خبرگزاری فارس آقای نمازی افزود: «شاخ رئیس‌جمهور جدید آمریکا که با قانون سیاست آشنایی ندارد، به‌زودی توسط ملت ایران می‌شکند.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته به ایران هشدار داد که همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی در قبال جمهوری اسلامی روی میز قرار دارند.


از راست: امامان جمعه شهرهای کاشان، اردبیل و قزوین

احمد علم‌الهدی،‌ امام جمعه مشهد هم در خطبه‌های نماز جمعه این کشور از فرمان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در منع صدور ویزا برای هفت کشور از جمله ایران به شدت انتقاد کرد و گفت: «بزرگترین ننگ برای آمریکا این است که سخنگوی کاخ سفید می‌گوید بچه ۵ ساله ایرانی برای ما تهدید امنیتی است، شما از بچه‌های انقلابی ما خبر ندارید؟ به دستان این کودک دستبند می‌زنند و این بزرگترین اعلامیه ناتوانی و سقوط آمریکا است. همین فرانسه در مذاکرات برجام کلی کارشکنی کرد و امروز به اسم مذاکره ناوگان نظامی وارد می‌کند.»

علی قابل، امام جمعه قزوین هم با دفاع از سوزاندن پرچم آمریکا گفت: «پرچم آمریکا مظهر تفکر طاغوتی بوده و شعار مرگ بر آمریکا نیز نه شعاری علیه مردم آن کشور، بلکه مرگ بر همین تفکر است.» به گزارش ایرنا وی نیز با حمله با سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا گفت: «خود برتر بینی، حق ناپذیری و جنایت علیه ملت ها از جمله شاخصه های تفکر آمریکایی است. شما ببینید در همین برجام که ما تمام آن چه که داشتیم پیش پای دشمن قربانی کردیم اما نتیجه آن فقط پوزخند آمریکا بود.»


حسن عاملی، امام جمعه اردبیل نیز افکار و اندیشه‌های دونالد ترامپ را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت: «انتخاب ترامپ نظریه انقلاب اسلامی را ثابت می‌‌کند که انتخابات بعد از احراز اوصاف رهبری است و اوصاف رهبری قابلیت قرارداد و رفتن به زیر تیغ انتخابات را ندارد.»

وی افزود: «تمام دشمنان کشور آمریکا از اینکه او سر کار آمده خوشحال هستند چون با تصمیم‌های او آمریکا رو به نابودی می رود و او با اقدامات خود منشاء تبلیغات مهمی به نفع اسلام و ایران در آمریکا شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن؛ قطر با دلارهای آزادشده، پول غذا و داروی ایرانی‌ها را می‌پردازد

روایت هفتادسال پیش آسوشیتدپرس از روز کودتا علیه مصدق؛ متن کامل خبری که از تهران به جهان مخابره شد

هشدار نیروهای دریایی غربی به کشتی‌های تجاری عبوری از تنگه هرمز: از آب‌های سرزمینی ایران دور بمانید