خبرنگار فرانسوی از محل حضور مارین لوپن بیرون انداخته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خبرنگار فرانسوی از محل حضور مارین لوپن بیرون انداخته شد

روز چهارشنبه اول فوریه یک خبرنگار فرانسوی پس از آن که سوالی از مارین لوپن در جریان ملاقات وی از یک سالن کارآفرینی در پاریس پرسید، با خشونت توسط نیروهای امنیتی از سالن بیرون انداخته شد.

پل لاروتورو، خبرنگار فرانسوی برنامه خبری «کوتیدین» که درازدحام خبرنگارانی که دور مارین لوپن جمع شده بودند، حضور داشت و از رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه پرسید که آیا درست است که وی فردی به اسم تییری لژیه را که محافظ شخصی اش بوده، بعنوان دستیار برای کار در محل پارلمان اروپا در بروکسل استخدام کرده است؟ این سوال در حضور آقای لژیه پرسیده شد.

بلافاصله پس از طرح این پرسش، بادیگاردهای سالن کارآفرینی پاریس، پل لاروتورو را با خشونت از سالن خارج کرده و به او اجازه ورود دوباره ندادند.

گفته می شود خانم لوپن مبلغ ۴۱ هزار و ۵۰۰ یورو به از محل بودجه پارلمان اروپا به محافظ خود پرداخت کرده است.

از سوی دیگر گفته می شود که مارین لوپن فردی را بعنوان دستیار برای کار در پارلمان اروپا استخدام کرده بود. حقوق این فرد از محل بودجه پارلمان حقوق می گرفته، درحالیکه او در دفتر جبهه ملی فرانسه در پاریس کار می کرده است. مارین لوپن به این دلیل می بایست مبلغ ۳۰۰ هزار یورو به پارلمان اروپا باز گرداند.

او برای بازگرداندن این مبلغ تا نیمه شب اول فوریه ۲۰۱۷ فرصت داشت.

با این وجود، رهبر حزب جبهۀ ملی فرانسه این درخواست را غیرقانونی دانسته و تاکید کرده است که این پول را به اتحادیه اروپا باز نمی گرداند. طبق گزارش روزنامه «ایندپندنت» خانم لوپن گفته است که این اتهام علیه وی، انگیزه سیاسی دارد و او این پول را پس نمی دهد. اگر او این پول را به اتحادیه اروپا باز نگرداند، پارلمان اروپا حقوق او را از اول فوریه ۲۰۱۷ نصف می کند

پل لاراتورو، خبرنگار پس از طرح این پرسش از مارین لوپن، بشدت و با خشونت، همانطور که در این ویدئو می بینید، توسط دو تن از محافظان وی به راهرو کشانده شد.
لاراتورو پس از آن قصد داشت دوباره وارد سالن شود، اما باز هم با ماموران امنیت روبرو شد که با خشونت مانع از ورود او به سالن شدند.

در این میان زن ناشناسی سعی داشت آن ها را از هم جدا کند و ماموران امنیتی مارین لوپن در این درگیریها به دوربینی که در محل قرار داشت، بشدت ضربه زدند.

به گفته روزنامه «هافینگتون پست» افرادی که این رفتار از آنها سر زده است، در سالن کارآفرینی کار می کردند و محافظ جبهه ملی فرانسه نبودند.