Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«بدترین مکالمه تلفنی» دونالد ترامپ با نخست وزیر استرالیا

«بدترین مکالمه تلفنی» دونالد ترامپ با نخست وزیر استرالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با مایکل ترنبول، نخست وزیر استرالیا با ناخرسندی دو طرف به پایان رسید.

آگهی

گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با مایکل ترنبول، نخست وزیر استرالیا با ناخرسندی دو طرف به پایان رسید. به گزارش روزنامه واشنگتن پست دونالد ترامپ با عصبانیت این تماس تلفنی را قطع کرده است.

Do you believe it? The Obama Administration agreed to take thousands of illegal immigrants from Australia. Why? I will study this dumb deal!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) February 2, 2017

ناخرسندی آقای ترامپ از توافق میان دولت اوباما و استرالیا بر سر انتقال تعدادی از پناهجویان از استرالیا به آمریکاست. آقای ترامپ در توئیتی این توافق را «احمقانه» توصیف کرده است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست گفتگوی تلفنی رهبران آمریکا و استرالیا که قرار بود یک ساعت به طول بیانجامد، ظرف ۲۵ دقیقه به پایان رسید و در جریان این مکالمه تلفنی ترامپ به نخست وزیر استرالیا گفت که این «بدترین مکالمه تلفنی» بوده است که از روز ورودش به کاخ سفید تا کنون داشته است.

نخست وزیر استرالیا بعد از این مکالمه و در سخنانی درباره این توافق دو جانبه گفت: «رئیس جمهوری به من اطمینان دادند که که با افتخار به توافقی که ما با دولت اوباما داشته ایم برای اسکان پناهجویان پایبند است.»

بر اساس این توافق، دولت وقت آمریکا پذیرفته بود که به ۱۲۵۰ پناهجویی که ادعای پناهجوی آنها معتبر تشخیص داده شده است و در چند کمپ خارج از استرالیا اقامت دارند، اجازه دهد به آمریکا پناهنده شوند. استرالیا با وضع قوانین سختگیرانه ای، پناهجویانی که با قایق خود را به سواحل استرالیا می رسانند به جزایری از جمله نارو و گینه نو می فرستد.

استرالیا برنامه ریزی کرده بود که پناهجویانی که با قایق به سواحل این کشور می رسند به کامبوج بفرستد و به این کشور ۵۵ میلیون دلار بپردازد اما بیشتر پناهجویان مخالف این تصمیم هستند. معامله با آمریکا یک گزینه جدید برای این پناهجویان به شمار می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت مبهم پناهجویان در استرالیا با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ

استرالیا پس از حماس و حزب الله، شبه‌نظامیان حوثی را نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

دولت استرالیا اعطای ویزای تحصیلی را سخت‌تر می‌کند، شرط میزان تمکن مالی متقاضیان افزایش یافت