Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بان کی مون با دنیای سیاست وداع می کند

بان کی مون با دنیای سیاست وداع می کند
Copyright 
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دبیرکل پیشین سازمان ملل متحد می گوید نه تنها خیال ریاست جمهوری در کره جنوبی را ندارد بلکه تصمیم گرفته با دنیای سیاست وداع کند.

آگهی

بان کی مون می گوید نه تنها خیال ریاست جمهوری در کره جنوبی را ندارد بلکه تصمیم گرفته با دنیای سیاست وداع کند.

دبیرکل پیشین سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با رد احتمال حضور او در رقابت های انتخاباتی پیش روی کشورش گفت: «متاسفم که با این حرف بعضی را ناامید می کنم اما تصمیم گرفته ام که از سیاست کناره گیری کنم.»

بان کی مون در سخنانی تند٬ دلیل این تصمیم خود را اینگونه توضیح داد: «آنقدر تهمت و افترا و اخبار غلط شنیدم و دیدم که میل و علاقه ام را به سیاست از دست دادم. نه تنها به من و به خانواده ام توهین شد بلکه شرافت سازمان ملل متحد را نیز زیر سئوال بردند. سازمانی که به مدت ده سال در آن خدمت کردم. من عمیقا از رفتار و کردار برخی از این نمایندگان کوته فکر و خودخواه و عقب مانده مایوس شدم و به این دلیل هم هست که نمی خواهم همراه و همگام با آنها شوم.»

در هفته های اخیر٬ گزارش هایی مبنی بر فساد مالی برخی از دوستان و خویشاوندان وی در رسانه های کره ای منتشر شد. برخی از سیاستمداران کره ای هم توانایی دبیرکل پیشین سازمان ملل متحد را از درک واقعیت های کشورش زیر سئوال بردند.

بان کی مون ابتدای سال جاری میلادی به کشور خود بازگشت و در این مدت در چندین نشست حزبی حضور یافت٬ اما نتوانست حمایت حزب محافظه کار را جلب کند. حزب محافظه کار در پی استیضاح پارک گون هه٬ رئیس جمهوری کره جنوبی٬ در شرایط سختی قرار دارد و از بخت کمی برای پیروزی در انتخابات آتی برخوردار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفت‌برابر گرم‌تر از خورشید؛ دانشمندان کُره‌ای با همجوشی هسته‌ای رکورد شکستند

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی

رقابت در شبه‌جزیره کره:ده روز پس از کره‌شمالی، ماهواره جاسوسی کره‌جنوبی باکمک ایلان‌ماسک به فضا رسید